Elementarz męskich i damskich stylizacji – na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Elementarz męskich i damskich stylizacji – na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Obecnie moda jest czymś bardzo zmiennym, z sezonu na sezon kreowane są nowe trendy, a sklepy zasypywane są odzieżą różnego typu. Kiedy wybierzemy się na zakupy, bardzo często pod wpływem ilości przeglądanych i przymierzanych rzeczy dostajemy zawrotu głowy. W obliczu tak wielkiego wyboru zazwyczaj mamy po prostu kłopot z podjęciem decyzji, co kupić.

Istnieją jednakże

dżinsy

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

pewne utarte wzorce i kilka podstawowych elementów odzieży, które obowiązkowo powinny znaleźć się w każdej szafie. Ubrania te niezależnie od panujących trendów mogą okazać się atrakcyjną bazą do utworzenia modnej stylizacji. W przypadku kobiet (parka damska) tego typu elementów garderoby jest wiele, jednakże kilka z nich możemy określić jako niezbędne. Jako takie absolutne ‘must have’ na pewno można uznać dwie pary spodni – jedne czarne, drugie klasyczne, jeansowe. Zarówno jedne i drugie pasują w zasadzie do wszystkiego, możemy na ich bazie dobierać setki stylizacji. Jeansy są ponadczasowe, nadają się zarówno na wyjście na uczelnię, spotkanie ze znajomymi czy wyjście do kina z chłopakiem. Klasyczne czarne spodnie (sprawdź informacje) będą pasować natomiast przy wszelkich eleganckich okazjach, wieczornych wyjściach do klubu, jak i na co dzień. W podobny sposób sprawdzi się także klasyczna ‘mała czarna’ sukienka, którą dodatkowo warto dodać do listy ubrań jakie obowiązkowo powinny znajdować się w naszych szafach. Oprócz tego zaleca się zainwestować w klasyczną, białą koszulę a także w podkoszulki, których powinno się mieć w kilku podstawowych wersjach kolorystycznych. Wyposażając naszą szafę w ten sposób będziemy mieć duże pole do popisu. Modne w danym sezonie ubrania takie jak koszule, buty czy inne dodatki fantastycznie skomponują się z tym, co zostało tu omówione.
Jeśli chodzi natomiast o mężczyzn wydawać by się mogło, iż takich bazowych elementów stylizacji jest mniej. Oczywiście dla przedstawicieli tej płci dobrze dobrane spodnie jeansowe męskie są wstanie spełnić wszelkie oczekiwania – spodnie jeansowe męskie. Warto jednak, aby podobnie jak u kobiet, w męskiej garderobie znalazły się również czarne spodnie, które będą nadawały się na bardziej eleganckie okazje. Co więcej, zamiast

koszula

Autor: Kent Wang
Źródło: http://www.flickr.com

dziesiątek t-shirtów, dobrze byłoby posiadać na przykład dwie lub trzy klasyczne koszule.

Jeżeli postawimy na uniwersalne kolory takie jak biel, granat czy błękit, wówczas możemy być pewni iż tego rodzaju elementy garderoby będą nam pasowały do większości modnych w danym okresie spodni, niezależnie od ich kolorystyki i materiału z jakiego są zrobione. Dodatkowo w dzisiejszych czasach w przypadku mężczyzn fantastycznie sprawdzają się także casualowe marynarki, które można ubrać na różne okazje, zarówno do pracy jak i na luźne wyjście ze znajomymi. Bez wątpienia chcąc wymienić wszystkie elementy stylizacji, które powinny znajdować się w naszych szafach, można byłoby wypisywać w nieskończoność. W zasadzie jednakże jeżeli tylko wyposażymy się w to, co zostało opisane powyżej, to możemy się nie obawiać, gdyż żadna okazja nas nie zaskoczy i na bazie tych ubrań z pewnością uda nam się skomponować odpowiedni strój.