Czy przedmioty przechodzone są gorsze? Zdecydowanie nie. W miejscach z takimi przedmiotami możemy znaleźć coś oryginalnego

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czy przedmioty przechodzone są gorsze? Zdecydowanie nie. W miejscach z takimi przedmiotami możemy znaleźć coś oryginalnego

Mnóstwo osób traktuje rzeczy używane, jakby były gorsze. Czy to prawda? Jeśli przyjmiemy określoną perspektywę, to oczywiście możemy w ten sposób stwierdzić. Bo wspomniana rzecz na pewno nową nie jest.Prawdą jest że, rzeczy używane często są w dobrej kondycji, w świetnym stanie, ale określamy ich cechy, pragniemy się jej pozbyć, to nie możemy powiedzieć, że jest nowa, bo to będzie kłamstwo.

Sklep odzieżowy

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej, rzeczy używane powinniśmy rozpatrywać w zupełnie inne kategorii – jako rzeczy, owszem, nie pierwszej nowości, ale takie, które mają wiele zalet.

Weźmy na przykład takie hurtownie odzieży używanej. To miejsca, każdy może znaleźć coś pasującego do jego stylu. Często bowiem w dużych sklepach, tak zwanych „sieciówkach” mamy ogromny wybór, ale mało niepowtarzalnych ubrań. Wiążę się to z tym, że zakupy robi tam wiele osób, dlatego tez każdy egzemplarz może pojawić się w szafie wielu osób. Z kolei w sklepach z odzieżą używana jest tak, iż hurtownia dziewiarska są niepowtarzalne bo ich liczba często ogranicza się tylko do jednego egzemplarza – poznaj przykłady. Dzięki temu po zakupie danej rzeczy możemy mieć pewność że zachowujemy swoją oryginalność .

sklep z ciuchami

Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczące dla osób, które cenią nie podążają za utartymi trendami. Dlatego też w takich miejscach zaopatrują się wszyscy, od młodych ludzi po staruszki. Dla młodych istotna jest niepowtarzalność kupowanych ubrań, dla starszych osób zaś wyznacznikiem jest cena. Bo w sklepach z odzieżą używaną możemy naprawdę zaoszczędzić, ceny są takna każdą kieszeń, a ubrania wspaniałej jakości. Podobnie, ciekaw egzemplarze możemy spotkać wybierając meble. Jeśli nie interesują nas „sieciówki”, gdzie stale pojawiają się te same aranżacje to powinniśmy kupować w miejscach takich jak pchle targi lub jarmarki antyków – .

Będziemy zaskoczeni, jak duży tam jest wybór i jakie wspaniałe rzeczy można kupić, od mebli przez porcelanowe zastawy i cenne obrazy. Jeżeli wiec gustujesz w unikatowych rzeczach, które mają już jakąś historię, to idealnym miejscem na zakupy będzie właśnie taki kiermasz antyków.Należy jednak ze ceny mogą się tam różnić od tych które widzimy w standardowych sklepach.