Stara biżuteria i zegarki jako dzisiejsza skłonność do ulokowania finansów.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Stara biżuteria i zegarki jako dzisiejsza skłonność do ulokowania finansów.

Biżuteria i zegarki mają przede wszystkim zdobić swoją właścicielkę i właśnie taka jest ich funkcja główna. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to wcale jedyne zadanie, jakie posiadają kolczyki i kosztowności. Nie rzadko biżuteria stanowi również wyraz pamięci o kimś bliskim i dowód na to, że familia istnieje od dziesięcioleci mimo burz i napięć.

długie kolczyki

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Postrzeganie biżuterii jako swojego rodzaju pamiątki nie jest bezspornie nowością, od wieków bowiem zawieszki srebrne, kolczyki i pierścionki przekazywane są bowiem z pokolenia na pokolenie. Malutkie dziewczynki zerkają z tęsknotą na ciężkie korale leżące w maminej szkatułce, wiedzą przy tym, że choć teraz stanowią one skarb, którego niemal nie można dotknąć, w przyszłości należeć będą właśnie do nich. Co ciekawe, srebrna biżuteria będąca pamiątką po babce lub dalekiej krewnej, która prowadziła burzliwe życie daleko wykraczające poza alternatywy stwarzane przez świat, w którego ramach żyła. Nierzadko stara biżuteria i zegarki w ogóle nam się nie podobają. Biżuteria jest zbyt duża, ciężka a niekiedy po prostu niestosowna i miałybyśmy ogromny problem z odpowiedzią na pytanie o to, jaki strój strój karnawałowy można byłoby uzupełnić o tego rodzaju dodatek. Przykładowe: biżuteria.

Trudno jednak utrzymywać, że jest to problem, który spędza nam sen z powiek, same zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że bransoletka, pierścieniei i diademy otrzymane po przodkach nie mają wcale nas zdobić. Rozumiemy to, że są żywym wspomnieniem dawnych czasów, w których wszystko było cudniejsze i mniej zagmatwane i temu w ten sposób do nich podchodzimy. Być może szanse na to, że ubierzemy babcine kolczyki na pierwszą randkę są małe, z całą pewnością jednak nie pozwolimy nikomu ani na ich wyrzucenie, ani na sprzedaż. Przecież mówimy o pamiątce, a z pamiątkami nie można się tak po prostu rozstać. Sprawdź więcej: odnośnie bodypiercing.

Biżuteria dawniejsza jest niepowtarzalna, tak samo jak osoba, która będzie obdarowana tą kosztownością. Są to rzeczy, które są zrobione z reguły w jednym eksponacie, wyjątkowe. Punkty z biżuterią antykwaryczną wizytują już nie tylko kolekcjonerzy czy nabywcy o ugruntowanym statusie materialnym. Coraz częściej są to osoby młode, aspirujące, które cenią inwestycyjną wartość owego zakupu. Takie artykuły nie tracą na wartości. Nie jest to wyrób, który był wielokrotnie powielany. Jest ze złota, z platyny i ma najczęściej diamenty, ewentualnie inne niespotykane kamienie. Diamenty od karata wzwyż to są kamienie inwestycyjne.

Biżuteria dawna to niespodzianka na lata. W ostatnim czasie karatowe kamienie przyniosły ich właścicielom nawet ponad stuprocentowy zysk.