Jeśli uprawiasz dyscypliny zimowe, nie zapomnij o właściwym przygotowaniu kondycyjnym

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jeśli uprawiasz dyscypliny zimowe, nie zapomnij o właściwym przygotowaniu kondycyjnym

Spośród wielu sportów sezonowych jazda na nartach jest stosunkowo lubiana . Jest to dyscyplina, której podstaw uczą się już małe dzieci. Szkółki narciarskie działają właściwie w każdej górskiej miejscowości, do której chętnie zjeżdżają turyści szusować po popularnych stokach.

Im szybciej rozpoczniemy naukę jazdy na nartach, tym lepiej. Przede wszystkim dlatego, że dzieci mają elastyczniejszy szkielet i są mniej podatne na kontuzje, które w tym sporcie są niestety dość powszechne. Wiele osób lekceważy dobre przygotowanie fizyczne przez pierwszym wyjazdem w góry, znacznie się w ten sposób narażając.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com

Tak zwani weekendowi sportowcy zazwyczaj kończą wypad na narty z kontuzjowanym obojczykiem lub zerwanym stawem kolanowym. Jeśli całymi dniami siedzimy za biurkiem i spontanicznie chcemy ruszyć pojeździć na nartach, wtedy należy się spodziewać podobnych niebezpieczeństw. Co więc zrobić, aby stronić od tego typu niebezpiecznych kontuzji. Po pierwsze systematycznie ćwiczyć. Zazwyczaj wystarczy efektywna gimnastyka dwa razy w tygodniu. Odpowiedni trening trening personalny gdańsk to najpewniejsza ochrona przed groźnymi urazami, a także nadwyrężeniem mięśni. Polecane miejsca na wyjazd na narty:

Jeśli odpowiednio nie poprawimy swojej ogólnej kondycji, zakwasy po wyjeździe na nartach mogą nam dokuczać nawet przez kolejny tydzień. Aby w pełni cieszyć się wycieczką i czerpać benefity z jazdy na nartach, musimy podejść do sprawy profesjonalnie i minimum miesiąc wcześniej rozpocząć trening. Do dużego wysiłku trzeba przygotować nie tylko mięśnie, ale także cały układ oddechowy. W tym celu doskonale sprawdzi się rowerek stacjonarny lub bieganie. Jeśli chodzimy na siłownię, także będziemy dobrze przygotowani do pierwszego zjazdu na nartach.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com

Do standardowego setu regularnej gimnastyki zaplanujmy więcej ćwiczeń, które wzmocnią kolana oraz barki. Aby zachować dobrą formę, poza sezonem możemy uprawić nordic walking. To doskonały trening dla osób, które preferują od szaleństwa na stokach. Pamiętajmy zatem, że nawet najlepszy sprzęt nie uchroni nas przed urazami, jeśli nasz organizm nie będzie odpowiednio przygotowany do wysiłku fizycznego. Tymczasem otwarcie sezonu już niedługo, więc czas zabrać się za regularne ćwiczenia. Polecamy .