Szmaragd i cyrkon – kamienie szlachetne użytkowane w biżuterii

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Szmaragd i cyrkon – kamienie szlachetne użytkowane w biżuterii

Kamienie szlachetne są nadzwyczaj często stosowane przy wytwórczości biżuterii. Do przeważnie stosowanych kamieni szlachetnych przynależą diamenty, perły, i także szmaragdy i cyrkony.

Kwiatowe wzory od Deichmann

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Szmaragdy to nie tylko kamienie (wybierz kamienie szlachetne) jubilerskie, ale również kolekcjonerskie. Posiadają wysoką wartość, są niebywale cenne, a co więcej ogromnie śliczne. Szmaragdy mają piękną, zielonkawą barwę, pięknie przedstawiają się w kolczykach, bransoletkach czy również pierścionkach (Odwiedź stronę). Aktualnie szmaragdy na ogół są produkowane syntetycznie. W branży jubilerskiej wykorzystuje się także szmaragdy naturalne, jednakże są one wygrzewane w olejach, co pozwala na uniknięcie skaz czy też pęknięć.

Cyrkon także jest ogromnie cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim. Chociaż posiada on jeszcze multum różnych zastosować (Poznaj szczegóły). Cyrkon używany jest między innymi w stomatologii, do tworzenia materiałów żaroodpornych i ognioodpornych, mało tego stosuje się go w reaktorach nuklearnych, przy produkcji pigmentów oraz farb, oraz także w przemyśle chemicznym. Cyrkon ma także duże wykorzystanie w fabrykacji szkliw, ceramiki, a także włókien i materiałów ściernych. Cyrkon to szczególny kamień, który występuje w nadzwyczaj wielu ślicznych barwach – żółtej, pomarańczowej, i także czerwonej, zielonej czy niebieskiej. Wyróżniamy również cyrkony fioletowe i bezbarwne.

Biżuteria, w której użyto cyrkonów jest ogromnie cenna, cechuje się też idealną klasą i ładnym designem, albowiem kamień ten jest istotnie zachwycający.