Parę ważnych zasad o tym, w jaki sposób powinno się zestawiać swoją garderobę.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Parę ważnych zasad o tym, w jaki sposób powinno się zestawiać swoją garderobę.

Modnie i elegancko można wyglądać bez względu na wiek, istotne jest jednak to, żeby się trzymać pewnych reguł i umiejętnie łączyć ze sobą poszczególne elementy garderoby. W związku z tym że sklepy wręcz się uginają od ubrań, na rynku walczą nie tylko największe odzieżowe sieci, lecz również mali projektanci i producenci, którzy chcą zaistnieć w branży, to wybierać jest naprawdę w czym.

A jedną z najważniejszych zasad przy kupowaniu ubrań jest wybieranie ich do rodzaju swojej sylwetki. Wiele pań niewiele wie na ten tema i kupuje ubrania, które niekoniecznie później dobrze leżą. Niestety manekiny, na jakich się je prezentuje są w kształcie modelek, w przymierzalniach nie zawsze obiektywnie się będzie patrzeć na siebie, więc czasami dopiero w mieszkaniu po rozpakowaniu i ponownym przymierzeniu się okazuje, jak dany element garderoby wygląda. Z tego też powodu przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, jaki typ sylwetki się prezentuje i jakie ubrania będą dla niego odpowiednie, a potem dopiero wybierać jakieś spódnice (zobacz także spódnica plus size) spośród dostępnych w ofercie.

bluzka dla kobiety

Autor: Barbro Andersen
Źródło: http://www.flickr.com

Następną istotną rzeczą podczas doboru ubrań jest ich odpowiednie komponowanie. Są panie, jakim się będzie wydawać, że jeśli wyjdą ze sklepu z torbą pełną drogich bluzek, swetrów i spodni, to będą modne i eleganckie. Tymczasem tak wcale nie będzie, bo poza tym, jak drogie rzeczy się zakłada istotne jest także, jak się je ze sobą komponuje. I czasami można potem dostrzec eleganckie bluzki damskie tanie – ubierane do sportowych spodni, jakie to zestawienie raczej do siebie pasować nie będzie. Dlatego tu też przyda się poznanie paru reguł o tym, w jaki sposób należy komponować i zestawiać ubrania. Wbrew pozorom nie jest to jakaś tajemnicza wiedza, bardzo trudna do uzyskania. Aktualnie można na przykład korzystać z różnych poradników i serwisów blogowych, działających w internecie.

Ich właściciele publikują szereg wskazówek i porad na temat różnych aspektów ubierania się, a także gotowe kompozycje z ubrań znalezionych w sklepach. Kierując się takimi inspiracjami wypracować można swój indywidualny styl i prezentować się rzeczywiście świetnie.