Szafa z ubraniami nie chce się domknąć a Ty sądzisz, że nie masz co na siebie włożyć? Doradzamy, co będzie na topie jesienią i zimą.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Szafa z ubraniami nie chce się domknąć a Ty sądzisz, że nie masz co na siebie włożyć? Doradzamy, co będzie na topie jesienią i zimą.

Zestawienia na co dzień mają być w pierwszej kolejności wygodne i dostosowane do naszego trybu życia. Jeżeli nie wymaga tego od nas sytuacja ani firmowy dress code, przede wszystkim postawmy na klasyczne ubrania i rzucające się w oczy dodatki – dobre buty, ciepłe, otulające chusty i pojemne torebki.

Jeśli najczęściej podróżujemy samochodem, zdecydujmy się na skórzane botki płaskie albo na kilkucentymetrowym obcasie. Będą praktyczne do kierowania samochodem, lecz też do całodziennego chodzenia i po prostu „załatwiania spraw”. Jeżeli uważamy, że botki potrafią skrócić nogi i powinny je zakładać jedynie kobiety wysokiego wzrostu, mylimy się – dowiedź się więcej . Owszem, skórzane botki potrafią negatywnie wpłynąć na długość kobiecych nóg i balans sylwetki, lecz obecnie asortyment modeli i kolorów jest duży, więc zarówno kobiety o niskim wzroście, jak i te wyższe są w stanie wybrać sobie buty tego rodzaju zgodnie ze swoimi potrzebami. Jednak rzeczywiście – przy botkach koniecznie należy pilnować tego, co do nich zakładamy.

szafa

Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR

Należy mieć na uwadze to, że krótka spódnica lepiej się sprawdzi niż spódnica za kolano, więc decydujmy się raczej na długość mini albo szorty. Długie, wąskie nogawki także wyglądają dużo lepiej w zestawieniu z botkami. Jeśli chodzi o odcień rajstop – dobrze jest zdecydować się na ten sam, jaki mają botki. A ciemne rajstopy w zestawieniu z ciemnymi botkami wydłużają optycznie nogi. Kiedy z kolei wybieramy rajstopy w mocnym odcieniu, wzbogaćmy nasz strój chustą w podobnym połączeniu kolorystycznym. Ale niech to nie będzie jednolita tkanina, tylko coś patchworkowego – czytaj więcej na portalu Kraina Stylu . W popularnych sklepach wybierzemy coś z tego typu chust. Ostatnio do łask wrócił styl boho, a co za tym idzie – kwiaty, frędzle i akcesoria w kolorze naturalnej skóry. Jeżeli lubimy ten styl, poszukajmy w swoich szafach czegoś ozdobionego frędzelkami, romantycznych koszul albo dłuższych swetrów na guziki.

Oczywiście z tego względu, że moda wraca, całkiem prawdopodobne, iż w nadchodzącym sezonie zupełnie nie będziemy musiały robić zakupów, a rzeczy sprzed lat nie tylko będą wyglądały idealnie, lecz również przeżyją swoją drugą młodość.