Co kupić dziewczynce na komunię?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Co kupić dziewczynce na komunię?

Co ofiarować dziewczynce na komunię? Z jakiego podarunku ucieszy się każda młoda dama? Jakiego typu podarunki idą „z duchem czasu”, natomiast które odeszły do lamusa?

Rozpoczął się czas komunijny, dlatego najwyższy czas, ażeby zacząć myśleć o komunijnych podarkach. A nie jest to prosta decyzja. W dzisiejszych czasach ciężko nadążyć za trendami. Kiedyś wystarczyły bicykl, zegarek, czy złota biżuteria (sprawdź tutaj – hurtownia zlota) dziecięca. Czy taki podarek na komunię dla obecnie będzie wystarczający? Współcześnie coraz częściej stawia się na pewno na elektronikę, bądź szeroko zrozumiane gadżety. Na ile w takim razie pośpieszać za modą, a na ile trzymać się tradycji?
buty

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
naszyjnik

Autor: Michael Pereckas
Źródło: http://www.flickr.com

Najogromniejszy ciężar leży na chrzestnych, bowiem to oni czują się w obowiązku darowania najbardziej spektakularnego prezentu. Trzeba mieć świadomość, że nie zawsze medalik czy też Pismo Święte będą tym, o czym fantazjowała nasza chrześniaczka. Być może trzeba postawić na bardziej odlotowy gadżet, natomiast klasyczne dewocjonalia ofiarować w charakterze dodatku. W jaki sposób w takim przypadku nie wydać majątku? Nie zawsze musimy kupić nowoczesny ekwipunek, na który wydamy astronomiczne sumy. Czasami bardziej alternatywny, zaś nie koniecznie nadzwyczaj drogi upominek, może sprawić identycznie wielką frajdę dziecku. Może być to dla przykładu sprzęt sportowy czy też kurs językowy. Musimy mieć na względzie, że podarunek komunijny będzie jedynie uzupełnieniem. Najważniejszą wartość stanowi z pewnością ta duchowa.

Przemyślmy zatem, jak można wesprzeć nasze dzieci w natłoku wszelkich przygotowań. Być może serdeczne słowo bądź gest wsparcia będzie znaczył o wiele więcej, aniżeli jakiś podarek w rzeczowej postaci.