Jakiego rodzaju cechy dzianin brane są pod uwagę, gdy podejmowana jest decyzja o tym, jakie ma być ich przeznaczenie? Którą dzianinę wykorzystuje się.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jakiego rodzaju cechy dzianin brane są pod uwagę, gdy podejmowana jest decyzja o tym, jakie ma być ich przeznaczenie? Którą dzianinę wykorzystuje się.

Sporo ludzi nabywając sobie nowe ciuchy zwraca uwagę nie tylko na to jak w nich wyglądamy, ale też na to czy z dobrych tkanin są zrobione. Ma to wpływ także na pewno na komfort noszenia takich ubrań.
Tkanin, z których robi się ubrania jest cała masa.

Właściwie można wymieniać je dłuższy czas, natomiast i tak zapewne sporo nazw niektórym nic nie powie. Nie wszystkie są wszak tak oczywiste jak jedwab albo dzianina wełniana (zobacz na ). Jednak nawet jeżeli ich nie znamy to często nabywając ciuchy możemy sprawdzić czy ta tkanina (zobacz wyroby z wełny parzonej lana cotta) nam odpowiada. Możemy przekonać się czy jest miła w dotyku albo nie wydaje niemiłego sztucznego zapachu, albo czy się nie elektryzuje. To właściwie niektóre z cech tkanin, na które zwraca się uwagę. Także w inny sposób odbieramy te ubrania kiedy znajdują się na wieszaku, a inaczej gdy już przymierzymy je. Niektóre z tkanin, w dotyku wydają się być w porządku, jednak na wrażliwej skórze okazuje się, iż drapie oraz jest nieprzyjemna.
sex

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno istnieją tego typu tkaniny, jakie są bardzo przyjemne, przykładowo dzianina futerkowa (tego autora). Jest ona stosowana w wielu przypadkach. Jest popularna, gdy chodzi o rzeczy dla dzieci, miękkie koce czy poszewki na ozdobne poduszki. Daje duże możliwości, a oprócz tego z pewnością nikt nie powie, że jest nieprzyjemna. Właśnie najczęściej od przeznaczenia tkanin zależy, jak będzie użyta.

Brane są pod uwagę sprawy takie jak rozciągliwość, przewiewność, trwałość, łatwość obróbki. To na pewno istotne rzeczy, jakie decydują o efekcie końcowym produkcji konkretnych artykułów.