W jaki sposób zestawić dodatki,odzież i obuwie aby elegancko i modnie prezentować się przy wszystkich okazjach

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W jaki sposób zestawić dodatki,odzież i obuwie aby elegancko i modnie prezentować się przy wszystkich okazjach

Moda jest bardzo zmienna, to wiadomo nie od dzisiaj. Trendy, które pojawiają się podczas największych pokazów w Paryżu, Londynie czy Mediolanie będą się przekładać na kolekcje pojawiające się w sprzedaży. I koniec końców co roku w wielu kobiecych szafach odbywa się większa albo mniejsza rewolucja.

stylizacje

Autor: Nife
Okazuje się bowiem, że w obecnym sezonie dominuje zupełnie inny kolor, niż w poprzednim, a w miejsce dobrze dopasowanych spodni należy zakładać luźne, z szerokimi nogawkami. To wszystko powoduje, że wiele pań co roku wydaje sporo środków na coś, co ubierze być może raz i następnie wstawi do szafy na długie lata. Niestety jak to z ludźmi bywa, spora część z tych kobiet tak naprawdę nie ma swojego, oryginalnego stylu, a ich sposób ubierania polega na kopiowaniu innych osób. Jeżeli jakiś celebryta zacznie się pojawiać w jakiś kreacjach, albo założy jakieś oryginalne dodatki, to od razu dużo mijanych na chodnikach pań ma ubrane dokładnie to samo (dowiedz się więcej). Czasami nawet wówczas, gdy dana odzież zupełnie nie będzie pasować do wyglądu danej osoby, to i tak bezkrytycznie będzie ubierana.

A tak naprawdę bycie modnym nie oznacza bynajmniej bezkrytycznego kupowania i zakładania wszystkiego, co ktoś uzna za modne w danym sezonie. Moda to bardziej umiejętność wypracowania własnego stylu, który rzecz jasna będzie czerpał i inspirował się aktualnymi trendami, lecz nie będzie ślepo je naśladował.

płaszcze

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się różne blogi o modzie i wyglądzie. Osoby, które to prowadzą, a są to najczęściej prawdziwe wielbicielki dobrego stylu, prezentują jak powinno się elegancko i stylowo ubierać, w jaki sposób dobrać obuwie do założonej spódnicy lub płaszcza, albo jak dobrać dodatki, żeby były one ciekawym dopełnieniem stroju, a nie jedynie paroma świecidełkami na szyi (zobacz szczegóły). Dużym plusem takich blogów jest to, że kobiety które je prowadzą ubrania kupują w zwykłych sklepach, do jakich większość ma dostęp. Wszystko opatrzone jest fotografiami przedstawiającymi daną stylizację, przez co można na nich brać jakieś pomysły.