Kroje na współczesne stają się coraz szałowe

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Kroje na współczesne stają się coraz szałowe

Jeszcze w połowie dwudziestego stulecia panie zakładały prawie wyłącznie sukienki. Obce były im dwie nogawki spodni i zapewne sprawiały, że przywdziane w nie panie czuły się mało kobieco i także było im nawet niewygodnie. Obyczaje się zmieniły i spodnie stały się fragmentem odzieży zarówno damskiej jak i męskiej.

sukienki letnie

Autor: Gatta
Źródło: Gatta

To zrozumiałe. Panie na przestrzeni lat zdecydowanie zmieniły własny styl życia i tym samym zakładanie tylko spódnic albo sukienek w pewnych sytuacjach byłoby bardzo niewygodne, a niekiedy wręcz niestosowne. Ale są sytuacje, kiedy nikt nie wyobraża sobie niewiasty odzianej inaczej niż w długą powłóczystą sukienkę , która delikatnie podkreśli wszystkie zalety kobiecej figury. Wszelkie bale, śluby oraz większe uroczystości w rodzinie są festiwalem mody sukni dla kobiet. Królują wtedy różnego kroju sukienki wieczorowe – sklep butiki z odzieżą damską amazinggirl.pl sukienki na poprawiny. Również od wielu lat prym wiodą szykowne materiały, wśród nich atłasy, satyna, jedwabie, koronki oraz tiule. Mimo że wciąż na salonach króluje bezpieczna czerń, to wreszcie zaczynają się pokazywać suknie wieczorowe w odcieniach prezentujących całą paletę barw.

Sukienki Little Mistress

Autor: Little Mistress
Źródło: Little Mistress

Lubiane są czerwienie, subtelne pastele albo buduarowe karminy. Najczęściej są to fasony dość dłuższe, dopasowane lub rozszerzone ku dołowi. Ale nie brakuje też, głównie ostatnio, coraz krótszych kreacji (), albo takich pokazujących wdzięcznie coraz większe kawałki damskiego ciała. Kroje stają się coraz bardziej odważne, materiały robią się dziwnie transparentne, zaś panie coraz bardziej intensywnie podkreślają swoje atuty.

O ile kiedyś za odważne uznane było pokazanie się w sukni z mocno głębokim dekoltem na plecach (zdecydowanie więcej na tej stronie sukienki imprezowe), to obecnie wycięcie nie tylko pogłębiło się bardzo, lecz przeniosło się z tyłu na przód, odsłaniając czasem wręcz za wiele. Jakkolwiek by nie ewoluowały, suknie wieczorowe mają za zadanie podkreślić to, co w kobietach najbardziej seksowne oraz kobiece. Są jednymi z najbardziej kobiecych elementów damskiej garderoby. Tuż za nimi ustawiły się sukienki na wesela. I choć te ostatnie również przeżywają rozkwit i robią się bardzo odważne, to jednak tutaj rozwaga w podkreślaniu atutów własnej figurypowinien zostać zachowany. Wiadome jest przecież, iż sukienki na wesela ubierane przez gości nie powinny przygaszać piękna i uroku panny młodej – Amazing Girl. Z tego powodu tak długości jak również kroje są tutaj znacznie bardziej skromne, a preferowane barwy to raczej optymistyczne pastele.