Jak sprawa się ma z tym goleniem w obecnych czasach? Czy powraca się do tradycyjnych sposobów golenia?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak sprawa się ma z tym goleniem w obecnych czasach? Czy powraca się do tradycyjnych sposobów golenia?

To z pewnością sfera mężczyzn – golenie. To zajęcie, które jest dobrze znane każdemu panu, co pojawia się w pewnym okresie życia a potem zostaje już do końca. Nieważne, czy mamy bujny zarost, który odrasta bardzo szybko, czy też niezbyt intensywny, o jakim nie trzeba tak bardzo myśleć, nie obejdzie się bez dobrej pielęgnacji.

brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to, iż młodzi chłopcy wyczekują zarostu oraz z zazdrością spoglądają na starszych kolegów, a później zarost robi się czymś tak pospolitym, czymś nawet nużącym. Nie pamięta się o tych dniach, kiedy marzyło się o prawdziwej brodzie. W późniejszym czasie kojarzona jest już tylko z obowiązkiem, czymś nieciekawym, bez którego trudno się obejść. Oczywiście, nikt nie zmusza do golenia, można posiadać brodę długą do ziemi, natomiast nie zawsze prezentuje się to gustownie.

Dzisiaj zarost jest jak się okazuje coraz bardziej modny. Tak zwany “styl drwala” opisuje pana, który ubiera się bardzo męsko oraz posiada długą brodę. W ślad za taką modą idą inne zmiany. Gdyż jeszcze jakiś czas temu najpopularniejsze były nowej technologii elektryczne maszynki do golenia. Właściwie jeżeli mówimy o naszym kraju, to po czasach komuny ta zmiana była dość duża. Zanim pojawiły się takie udogodnienia stosowało się proste maszynki do golenia, po czym w latach dziewięćdziesiątych bardzo się to zmieniło – pojawiły się nowoczesne, elektryczne maszynki, z których każdy zaczął korzystać. Dzisiaj wraca to co dobre i rzeczywiście męskie, czyli maszynka na żyletki i brzytwa do golenia.

Każdy odsyłacz do artykułu (http://www.nukleomed.pl/badania-kliniczne/) prowadzi jedynie do przydatnych witryn, na jakich przeczytać możesz o ważnych zdarzeniach. Nie zwlekaj, jedynie kliknij w niego!

Różne marki zyskują na takim produkcie, lecz najbardziej te, które kultywują tradycyjne golenie. Nie wspominając już o takich, które te kultowe produkty w dawnych czasach wypuszczały na rynek. Powrót do swoich tradycyjnych produktów jest dla niech najczęściej odkurzeniem starych pomysłów dorzucając do nich troszkę dzisiejszego designu.

Do tych marek można zaliczyć Truefitt & hill. W większych miastach coraz częściej można zobaczyć salony przeznaczone dla mężczyzn, gdzie można upiększyć własną brodę (Polecamy Truefitt & Hill woda po goleniu). Nie chodzi bowiem o to, żeby hodować brodę, która będzie żyła własnym życiem. Ważne jest, żeby była ona wypielęgnowana. O taką brodę mężczyźni powinni dbać, staje się ona wtedy bardziej przejawem męskości.