Dlaczego planszówki z powrotem są popularne, krótki opis najpopularniejszych tytułów z ostatniego czasu.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Dlaczego planszówki z powrotem są popularne, krótki opis najpopularniejszych tytułów z ostatniego czasu.

Ostatnie kilka lat to wielki powrót gier planszowych. Choć w pewnym momencie mogłoby się wydawać, że wszechobecna elektronika skutecznie zabiła tę rozrywkę, to jednak stało się zupełnie inaczej.

Okazało się nagle, że ludzie jednak chcą się spotykać ze sobą i spędzać czas inaczej, niż patrząc się w kolejny ekran. Trendy te widać także w sklepach, gdzie co chwilę pojawiają się coraz to nowe produkcje, i dla dzieci i dla dorosłych. Część z nich będzie dość trudna, wymagająca przeczytania instrukcji i dużej ilości wolnego czasu, z kolei inne bardzo dobrze nadają się na krótką rozgrywkę w paru wolnych chwilach. Właśnie do takich można na przykład zaliczyć gierki małżeńskie gra planszowa – intrygujące gierki małżeńskie. Jeśli chodzi o grafikę zaprojektowana ona została przez słynnego grafika Andrzeja Mleczko, więc już dla samego tego można ją kupić. Poza tym oczywiście niezwykle przyjemnie można w nią grać, a przeznaczona jest ona dla małżeństw i par, które mogą się zmierzyć z różnymi zadaniami i porównać z innymi parami. W praktyce się okazuje że gierki małżeńskie są także chętnie wybieranym upominkiem, jeśli się będzie miało okazję, to warto może nad czymś takim pomyśleć.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnym klimacie jest utrzymana ego gra. Ona za to będzie sprawdzać wiadomości graczy o najbliższej grupie przyjaciół.

Jeśli chcesz zdobyć jeszcze inne informacje na przedstawiany temat, odkryj ponadto inne nasze strony na zbliżony temat – one też są zajmujące.

Polega ona na tym, że trzeba wylosować jedno spośród 400 pytań, jakie trzeba przeczytać i zapisać dyskretnie swoją odpowiedź. Pozostali z graczy zadając pytania pomocnicze próbują znaleźć odpowiedź, a ten, kto przy tej odpowiedzi będzie najbliżej dostanie największą liczbę żetonów. Grę wygra ten, kto będzie najlepiej znał przyjaciół i odgadnie ich wybory. Za to na długie jesienne wieczory bardzo dobrze nadaje się carcassonne – sprawdzony carcassone. Gra się w nią w taki sposób, że z żetonów z zamkami, klasztorami, łąkami i drogami należy ułożyć mapę. Dzięki rozwijaniu obszarów i przejmowania nad nimi kontroli gracze zdobywają tym sposobem punkty.

Gra wymaga odpowiedniego planowania i strategii, a także sporej ilości wolnego czasu, bo ciekawe rozgrywki trwać nawet mogą kilka długich godzin.