Należy troszczyć się o swoje zdrowie – całościowo, co znaczy, że trzeba podumać o swym ciele ogólnie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Należy troszczyć się o swoje zdrowie – całościowo, co znaczy, że trzeba podumać o swym ciele ogólnie

Duża grupa osób pragnie dbać o swe zdrowie. Bierzemy kąpiel, korzystamy z kosmetyków. Staramy się podejść do kwestii kompleksowo – to znaczy, że troszczymy się o swą cerę oraz inne części ciała.

Ale czy to wystarczy?
Pytanie brzmi: czy wystarczająco dbamy o stopy. Pewnie zdecydowana większość stwierdzi, że pewnie tak, bo używa pumeksu. Część ludzi stara się jeszcze regularnie nakładać na stopy właściwy krem. Niektórzy stosują peeling i zapisują się na pedicure. Niektórzy oświadczą także, że w trosce o swe kończyny kupują dobre skarpetki i oddychające buty. Właśnie – jakie bywają odpowiednie skarpetki? Większość ludzi sądzi zapewne, że bawełniane są najlepsze. Otóż nie jest to prawda. Bawełna jest niezwykle delikatną rośliną i pysznym kąskiem dla wszelkiego rodzaju grzybów. Dlatego na te pola są sypane wielkie ilości środków bakteriobójczych. Cała ta chemia poprzez, noszone wiele godzin każdego dnia, skarpetki przedostaje się do naszego organizmu.
skarpety bambusowe

Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem co wybrać? O wiele zdrowsze są skarpety bambusowe. Powodują, że skóra oddycha, a wygoda noszenia zwiększa się wielokrotnie. Skóra (zobacz też: skóra do obicia mebli) stóp nie poci się, więc skarpetki nie pachną brzydko. O takich skarpetkach muszą pomyśleć szczególnie cukrzycy lub ci, którzy intensywnie uprawiają sport, na przykład jogging, gdyż są one antygrzybiczne.

Skarpety bambusowe mamy możliwość kupić w wielu kolorach oraz modelach – niskie albo takie z wysokim stanem. Mamy też różne nadruki oraz oczywiście podział na męskie i damskie.