W górach i w czasiepieszych eskapad – które trapery najlepiej wybrać?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W górach i w czasiepieszych eskapad – które trapery najlepiej wybrać?

Wszyscy wielbiciele pieszych wycieczek i górskich eskapad, świetnie wiedzą, że fundamentem udanej eskapady są dobrze dostosowane buty. Źle wybrane obuwie może skutkować nieprzyjemne otarcia, piekące odciski i bąble, a nawet niebezpieczne skręcenia stawu skokowego.

buty

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Aby ich nie doświadczyć, warto zainwestować w wytrzymałe buty trekkingowe. Charakteryzuje je grubsza podeszwa, niepodatna na proces ścierania. Zapewnia dużą przyczepność do nawet ekstremalnego podłoża i stabilność. Stopy w takich butach nie powinny się ślizgać, czy stracić stabilność. Buty trekkingowe zatrzymują ciepło oraz nie przepuszczają chłodu i wilgotności. Z drugiej strony, zapewniają cyrkulację świeżego powietrza, po to, aby nogi mogły swobodnie oddychać. Ważna jest też wyściółka wewnątrz buta.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to w tekście (https://optitaxi.pl/praca-taxi-warszawa/) także znajdziesz coś, co będzie warte Twojego zainteresowania. Kliknij zatem tutaj!

Powinna ona zatrzymywać przykry zapach i stabilizować nogę w obuwiu.Pozornie niepotrzebnym, ale bardzo istotnym elementem traperów są haczyki stabilizujące. Usytuowane obok języka, zapobiegną plątaniu się sznurowadeł. Na co jeszcze zwrócić uwagę, decydując się na buty trekkingowe? Więcej w temacie: opis.

Chociaż ich podeszwa powinna być masywna, one same nie powinny być ciężkie. Wbrew pozorom nadają się nie jedynie na wycieczki w górach. Trekking to prostu wędrowanie po ekstremalnym podłożu. Treki zabierane na taką eskapadę muszą móc znieść każde warunki. W naszych sklepach znajdziemy wiele modeli takiego obuwia. Jednym z największych sprzedawców jest marka The North Face. Oprócz cenionych przez użytkowników butów trekkingowych, oferuje też szeroki zakres odzieży – od bielizny, poprzez koszulki aż po kurtki i elementy wyposażenia – czapki , rękawice, torby i namioty. The North Face ma swoje linie dedykowane paniom, najmłodszym i mężczyznom. Produkty marki można kupić zarówno w fachowych sklepach trekkingowych, jak i w Internecie. Tutaj przeczytasz najnowsze dane:

góry

Autor: Nassfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowując się na wycieczkę w góry lub długą pieszą wędrówkę, warto zatroszczyć się o stosowne przygotowanie. Punktem wyjścia powinny być niezawodne trapery – to w końcu one umożliwią nam dotarcie do celu i spokojny powrót.