Źródła trendów w modzie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Źródła trendów w modzie

W świecie nic nie ginie. Jeżeli zastanawiał nas kiedyś fakt mają początek modowe inspiracje, odpowiedź jest bardzo łatwa – głównie z ulicy. Łowcy trendów uważnie obserwują interesujące koncepcje spotykane pośród ludzi i dodają do nich odrobinkę innowacyjności, czerpiąc pomysł na przykład z poprzednich epok. W dalszej procedurze, utworzone w ten sposób rozwiązania trafiają do światowych kreatorów mody, a po tym jak kolekcje będą mieć za sobą wybiegi, na ich podstawie tworzone są ubrania które trafią do sklepów tradycyjnych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 stawia na zwłaszcza komfortowe rozwiązania. Raczej popularne będą ciepłe i elegancie swetry, koszule pasujące zarówno w sytuacjach formalnych jak i prywatnych. Spodnie (spodnie survivalowe) jeansowe napotkamy w wersji typowej, jak i sprytnie zmodyfikowanej na bardziej wyjściową. Bazą jest jednak komfort i wielofunkcyjność tworzonych produktów.

Autor: DIGEL

Oczywiście będą także od tego wyjątki. Dla odważniejszych, sugestią sezonu będą bluzy z wielkim nadrukiem kwiecistym, albo nieco kontrowersyjnym motywem o treści religijnej. Dla mężczyzny planowane są również modne torebki, zwykle w nieskomplikowanej formie przewieszone na ramieniu. Jest to idea wypożyczona bezpośrednio z najsłynniejszych wybiegów, którą lada moment napotkamy na rynku odzieżowym. Podsumowując, moda męska 2014 będzie kontrowersyjna, ale też w innym wydaniu ukierunkowana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w bieżącym sezonie, to zwłaszcza dodatki unikatowe, lub chociażby wytwarzane ręcznie. Zarówno na naszym rynku, jak też w amerykańskich sklepach internetowych, wyjątkowe projekty zachwycą każdego. Jeżeli chodzi o materiały, im mniej tradycyjne, tym lepszy będzie efekt. Królują w tej kategorii torebki filcowe, oraz pikowane.

Spójrzmy jeszcze na pewną zależność. Modowe inspiracje są jedynie sugestią dla mas. Choć w zasadzie także od nas. W kole trendów zwykli ludzie oraz to co lubią jest ogromnie ważne. Nawet kiedy na wybiegu rządzą zadziwiające konstrukcje niemożliwe do użycia na jakąkolwiek okazję, to pomysł na ich zaprojektowanie został zaczerpnięty ze źródła, którym zwykle jesteśmy my. Warto więc w dziedzinie mody kierować się nie tylko trendami, ale też intuicją.

Źródło: Kraina Stylu