Co powinniśmy wiedzieć o hafcie? Gdzie najbardziej pasuje? Jak się go wykonuje?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Co powinniśmy wiedzieć o hafcie? Gdzie najbardziej pasuje? Jak się go wykonuje?

Haft to powszechna i popularna technika zdobienia tkanin. Jest rzeczywiście bardzo dużo technik hafciarskich, zależnie od użytych nici oraz stosowanych ściegów. Haft jest w stanie być wypukły lub płaski, poza haftem ręcznymjest też maszynowy. Co powinniśmy wiedzieć?

zestawy
Najbardziej popularne ściegi to łańcuszek, ścieg krzyżykowy czy mereżka. Haft to nie jest technika jakoś bardzo trudna, choć jak najbardziej potrzebuje cierpliwości. Haft prezentuje się pięknie i to w wielu sytuacjach. Prezentuje się więc świetnie haft (zobacz: haft komputerowy cennik) na koszulkach, dzięki temu możemy uwydatnić wzór, który chcemy szczególnie pokazać – ibato.pl/nadruki-na-odziez/.
Coraz bardziej znane są zlecenia zrobienia właśnie takiego haftu, ale oczywiście i inne opcje, jak ręcznik z haftem na zamówienie też jest popularny. W zależności od tego, jak materiał ma być zdobiony oraz w jaki sposób, należy dobrać różnorodne nici. Bardzo często do haftu wykorzystuje się muliny. Składa się ona z 6 bezproblemowo oddzielających się od siebie nitek, zaś to wpływa na to, że z łatwością możemy wybrać, jaką grubość ma posiadać wzór.

Mulinę można zakupić w wielu kolorach oraz znaczącym bogactwie odcieni. Mocniej gruby od muliny jest kordonek, a co interesujące, pewne tkaniny jesteśmy w stanie wzbogacić złotą albo srebrną nicią – ibato.pl/reczniki/. Przy hafcie bardzo ważne są nożyczki. Musimy mieć w zapasie kilka par, gdyż większe są najbardziej korzystne do cięcia materiału, te bardziej okrągłe pozwolą estetycznie wykańczać brzegi materiału, a najmniejsze o dużych ostrzach przydają się do przycinania nitek.