Męska stylizacja – nie taka straszna, jak ją przedstawiają?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Męska stylizacja – nie taka straszna, jak ją przedstawiają?

Szybkimi krokami nadciąga realna wiosna, a ręka w rękę z tym sezonem – najnowsze trendy. Również nowości w środowisku męskiej mody. Prześwietlając aktualny sezon w jej znaczeniu zauważyć można rosnącą zapędy płci męskiej do zwracania swej uwagi na modne buty męskie.

buty męskie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Nic w tym dziwnego, skoro w tym roku do łask wraca tak zwana „retroklasyka”, powodująca zmieszanie w przedstawicielach rodzaju męskiego. Mimo że to nie fenomen, że najbardziej znani designerzy sięgają do tego, co było modne kilka dekad temu, w aktualnym sezonie preferencja ta jest o wiele bardziej widoczna niż w ubiegłych latach.

Białe, sportowe obuwie noszone do garnituru to tylko jeden z wielu dowodów na to, iż projektanci powracają do trendów sprzed lat. Aktualnym porze roku stylizacja ta nie powinna się także kojarzyć z fiaskiem. Na przykład Louis Vuitton, Phillip Lim i Emporio Armani to jedne z tych domów mody, które przyodziały swych modeli na wybieg w garnitury, które zostały połączone z białymi butami do biegania lub białymi butami tenisowymi. Poza tym za modne buty męskie obwołano – między innymi dzięki stylizacjom Burberry Prorsum i Ermenegildo Zegny – wielobarwne sneakersy. Konsternację jednakże powoduje raczej fakt, iż obuwie to nie schodzi z wybiegów od 2013 roku. Najnowsze artykuły: .

Nikogo także nie powinny w tym roku zdziwić stylizacje posiadające w sobie bawełniane spodnie o prostych nogawkach bez zaszewek, posiadające po dwie kieszenie z tyłu i od frontu oraz małą kieszonkę z przodu – czyli tak zwane chinosy – do których panowie w tym sezonie zakładają formalne, „garniturowe” kamizelki. Które to zresztą warto również łączyć z dżinsami oraz koszulami jeansowymi, jako że ciągle stylizacja ta nie straciła na popularności. Również modne buty męskie w takim ujęciu oznaczają przede wszystkim obuwie eleganckie, ale – jak już zostało napomknięte – nie będzie obciachem ubrać do tego białych, sportowych butów lub kolorowych sneakersów. Więcej o tym: buty męskie vans.

buty męskie

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzeczą na topie w obecnym porze roku są spodnie z kantem – jeżeli są przed kolano. Możliwym jest kojarzyć to z tradycyjnym mundurkiem szkolnym w niepublicznych, amerykańskich placówkach – nie bez powodu, jako że w połączeniu z marynarką, koszulą, skórzanymi półbutami i podkolanówkami otrzymujemy tak zwany ubiór letni w latach międzywojennych obowiązujący w takich szkołach. Teraz jednakże, te szorty, zazwyczaj uszyte z bawełny, pokazały się na wielu międzynarodowych wybiegach – między innymi u Victor&Rolf i u Brioni. Modne buty męskie w takim kontekście to też znacznie bardziej obuwie „garniturowe” niż sneakersy i białe buty sportowe – lecz całokształt zależy od tego, co do tego typu szortów planuje się ubrać.

Reasumując, obecnie obowiązujące trendy udowadniają jedynie, iż powtórnie zanika granica między tym, co jest ubiorem formalnym, a co zwyczajnym. Takie połączenie – nieformalnego z oficjalnym – w światku mody jest z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej namacalne.