Główne informacje na temat pereł, które są bardzo chętnie wykorzystywane do produkcji biżuterii

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Główne informacje na temat pereł, które są bardzo chętnie wykorzystywane do produkcji biżuterii

Perły to jedne z pierwszych klejnotów, które człowiek zaczął używać. Kultury sprzed wieków dawały im wiele szczególnych właściwości, były one już wtedy niezwykle cenne i dostępne jedynie dla nielicznych. Obecnie perły w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością, z tym że ogromnie zmieniła się ich dostępność. Perły to wytwory kilkunastu gatunków małży, przeważnie są to kulki mające średnicę do 20 milimetrów. Zbudowane są one z tej samej substancji, co muszla i tworzą się w efekcie przedostania się do muszli jakiegoś obcego ciała.

kolczyki z pereł

Autor: Arnaud Paillard
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wiekami w celu znalezienia perły trzeba było przeglądnąć setki a nawet tysiące muszli.

Jeżeli takiego rodzaju tematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (https://www.mroptic.pl/okulary-sloneczne), który bez wątpienia także przyciągnie Twoją uwagę!

Lecz każde ze znalezisk nagradzało włożony trud pod postacią przepięknego, lśniącego klejnotu. Lecz ludzie nie zostawiają wszystkiego naturze, dlatego też już osiem wieków temu odkryli, że wkładając do muszli niewielkie ziarenko można również dostać perłę. Na przełomie XIX i XX wieku hodowla pereł była już prowadzona na przemysłową skalę, dziś zdecydowaną ich większość wytwarza się właśnie takim sposobem.

Perły od dawna są używane do produkcji biżuterii, jest ich dużo rodzajów, lecz mają jedną cechę wspólną. Mianowicie jest nią połysk, jaki stał się charakterystycznym znakiem tych kamieni. Jeśli perła nie błyszczy, to raczej nie warto zawracać nią sobie głowy. Oprócz połysku perły opisuje się ze względu na wielkość, kształt, kolor i gładkość powierzchni, dopiero określenie wszystkich powyższych cech określa ich wartość końcową. Dowiedz się więcej – .

Obecnie najwięcej kosztują perły oceaniczne, produkowane w morzach Australii, Indonezji i Polinezji, w tym najbardziej chyba urocze czarne perły, charakteryzujące się przepięknymi odcieniami – zobacz czarne perły. Ponieważ perły są niezwykle różnorodne, to do zastosowań jubilerskich muszą być one połączone w pary. Właściwe ich dobranie jest procesem trudnym i wymagającym sporego doświadczenia, z tego też powodu cena takiej pary jest znacznie większa, niż pojedynczych sztuk. Lecz dzięki temu wykonana z nich później biżuteria z pereł będzie się prezentować naprawdę wspaniale. Dowiedz się jak kompletować biżuterię z pereł: wejdź na stronę.