Strój – zawsze ubieraj się w zależności od okazji. Sprawdź, co jest modne

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Strój – zawsze ubieraj się w zależności od okazji. Sprawdź, co jest modne

Dylematy związane z ubraniem dotyczą co jakiś czas każdego z nas. W końcu ubrać się stosownie do okazji wcale nie zawsze jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Często tego problemu nawet nie dostrzegamy, myśląc, że zawsze wyglądamy świetnie. Jednak w rzeczywistości nie ma chyba osoby, której nigdy nie przydarzyłoby się żadne modowe faux pas. Warto więc zapoznać się z paroma uniwersalnymi regułami i poradami, aby w przyszłości unikać wpadek i by nie stać za długo przed szafą przy najbliższej ważnej okazji.

Przede wszystkim, jeżeli nie wiemy, czy powinniśmy prezentować się elegancko, czy może swobodnie – postawmy na tę pierwszą wersję, jest ona bezpieczniejsza. Obowiązuje to między innymi w przypadku oficjalnych spotkań, takich jak rozmowy kwalifikacyjne, zapoznanie z rodziną naszej sympatii, czy też pierwsza randka. W takiej dobrze jeśli kobieta założy czarne botki, rajstopy i ładną sukienkę czy też spódnicę, a mężczyzna na pewno winien założyć koszulę – wejdź na stronę Pantofelek 24. Krawat lub marynarka (zobacz też: marynarka na miarę) mogą, ale nie muszą być. Ewentualnie latem dla kobiet dobrym rozwiązaniem mogą być także czarne baleriny – są one przecież o wiele wygodniejsze niż buty na obcasie.

baleriny

Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee

Można je założyć od razu lub dopiero wówczas, gdy będzie już trochę spokojniej i swobodniej.Inną okazją, w jakiej każdemu z nas zapewne przydarzyło się uczestniczyć, jest ślub i wesele. To sytuacja z jednej strony bardzo oficjalna, a z drugiej także radosna. W przypadku panów sprawa jest oczywista – obowiązkowy jest garnitur, krawat i koszula z długim rękawem – czytaj więcej . Panie mają troszkę więcej swobody. Powinny jednakże na pewno zakupić eleganckie sukienki i buty na obcasie. Kreacje te nie muszą być jednak utrzymane w czarno-białej tonacji. Dozwolone są wszystkie inne kolory, a tych dwóch wspomnianych wyżej powinno się wręcz unikać. Czarnego – ponieważ kojarzy się on z żałobą, a białego – dlatego, że jest zarezerwowany dla panny młodej.

Innymi słowy, to jak wyglądamy ściśle jest związane się z tym, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez innych. I jeśli ktoś cię przekonuje, że jest inaczej – lepiej mu nie wierz. Z drugiej jednakże strony nie warto bezmyślnie przestrzegać konwenansów. Postaraj się jeśli chodzi o swój wygląd przemycić choć trochę samego siebie.