W co myśliwy powinien się zaopatrzyć? – przydatne informacje

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W co myśliwy powinien się zaopatrzyć? – przydatne informacje

Myślistwo to charakterystyczna dziedzina, przez wielu uznawana za hobby, przez innych za sport, jeszcze przez innych za rozrywkę. Myślistwo ma ciekawą historię. W pradawnych czasach polowanie było wręcz niezbędne, żeby utrzymać siebie i najbliższych.

4Hunters

Autor: tup wanders
Źródło: http://www.flickr.com

Z czasem łowiectwo zaczęło odgrywać mniejszą rolę, aczkolwiek do dziś jest w różnych rejonach bardzo popularne. W co myśliwy powinien się zaopatrzyć?W pierwszej kolejności istotny jest ubiór. Odzież myśliwska jak ta zobacz tutaj, winna być dopasowywana z rozmysłem, gdyż wymusza to środowisko, w jakim myśliwy z reguły się obraca. Kontakt z naturą, leśnymi i polnymi obszarami, powoduje, że przodującym kolorem stroju w tym wypadku jest khaki i zieleń. Taki kolor uwzględniają nie tylko koszule myśliwskie, lecz także spodnie i obuwie. Ubranie (zobacz odzież używana Dortex Import-Export) musi być także komfortowe i przewiewne. Nie powinno mocno uciskać ciała i utrudniać w ten sposób wykonywania czynności.

Z jednej strony musi trzymać ciepło, z drugiej natomiast nie dopuszczać do przegrzania organizmu. Każdy myśliwy zdaje sobie sprawę, że w trakcie polowania, zdradza go nie tylko strój, lecz również zapach. Pocenie się nie jest wskazane, dlatego myśliwy musi ubierać odpowiednio przewiewną odzież. Dotyczy to zarówno ubrania wierzchniego, jak i bielizny. Ponadto niezwykle ważne jeśli chodzi o strój są dobrze dopasowane buty. Muszą być zwłaszcza wygodne, a zatem umożliwiać przemieszczanie się po każdym terenie, przyjmowanie rozmaitych pozycji i swobodne bieganie. Równocześnie winno być to przyzwoite obuwie, z grubą podeszwą, nieprzemakające, by myśliwy mógł poradzić sobie w każdych, nawet niekorzystnych warunkach.

W przypadku myśliwego spore znaczenie ma również broń stosowana przy polowaniu. Są to z reguły strzelby, z jedną bądź z dwoma lufami. Kiedyś używano noże, łuki i kusze. Aktualnie poluje się praktycznie wyłącznie wykorzystując broń palną.
Żadna bron i żaden kamuflaż nie pomoże bez posiadania pożądanych predyspozycji myśliwego. Powinien mieć on wprawne oko i wyostrzone zmysły. Na dodatek powinien być dobrym strategiem, potrafić zaplanować zasadzkę na zwierzę i odpowiednio go wcześniej wytropić. Niektórych umiejętności można się wyuczyć, jednakże pewne cechy najlepiej mieć wrodzone.