Jak kupować obuwie w sieci, jak dobrać rozmiar, aby był odpowiedni? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć w takiej sytuacji?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak kupować obuwie w sieci, jak dobrać rozmiar, aby był odpowiedni? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć w takiej sytuacji?

Często w ten sposób to wygląda, iż przeglądamy różnego rodzaju buty w sieci oraz myślimy, że cudownie byłoby je posiadać, lecz w jaki sposób je nabyć bez przymierzania. To pytanie większości z potencjalnych kupujących, gdy nabywamy obuwie drogą internetową. Jednakże jest na to sposób.

Pewnie sposób ten wyda się banalny, ale dobrą metodą na dobranie idealnie rozmiaru buta jest zmierzenie długości naszych stóp. Rozmiary EU mogą się czasem dość znacznie różnić, lecz nic to, bo każdy wytwórca podaje informacje o długości wkładki takich butów. To na pewno łączy rozmiary różnych butów – jednakowa długość wkładki. Tak jest z wszelkimi butami, takie są trampki męskie (poznaj ofertę) czy buty na zimę. Dlatego też długość wkładki poda nam odpowiedni rozmiar, ale jak dokonać pomiaru? Jeżeli posiadamy stara buty, o których możemy powiedzieć, że posiadają odpowiednio dopasowany rozmiar, to najlepiej zerknąć na długość wkładki, jaka jest podana wewnątrz na języku.

buty

Autor: Via Roma
Źródło: Via Roma

Następnie zaś trzeba ją porównać z tabelą rozmiarów, i w ten sposób właśnie odnaleźć można najlepiej swój numer. W innym przypadku zmierzmy długość stopy, dobrze jest to zrobić w skarpetce, a potem postawmy ją na papierze A4, do tego piętę trzeba ustawić przy samym końcu, zaznaczmy miejsce, w jakim kończą się palce. Pamiętać należy, aby zmierzyć obydwie stopy, ponieważ zdarza się tak, iż jedną z nich mamy troszkę dłuższą. Warto jednakże zapamiętać, by kupować buty trochę większe. Jak dużo większe? To zależy od tego, jakiego rodzaju obuwie dobieramy, czy są to zwykłe trampki czy też espadryle na koturnie. Wiedzmy, że stopa nie może przemieszczać się po całym bucie (zobacz tutaj). Powinna mieć luz, ale buty także nie powinny być być nazbyt duże. Z pewnością w starych butach możemy sprawdzić, ile zostawialiśmy sobie miejsca oraz czy była to ilość wystarczająca.

Czasami jest tak, iż nabywaliśmy buty za małe albo potykacz kredowy też zbyt duże, przez co łatwo, nawet na wyczucie stwierdzić, w których butach będziemy czuć się dobrze, a w jakich gorzej. Jeżeli takie sposoby będą dla nas niewystarczające, to można zaopatrywać się w sklepach, jakie płacą same za koszty wysyłki. Tak więc, jeśli zakup nie przypadnie nam do gustu, lub też nie będzie dobry pod kątem rozmiaru, możemy go odesłać na koszt firmy, w której zrobiliśmy zakupy. Jak widzimy zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.