Ametyst wschodni – jeden z najbardziej tajemniczych klejnotów, jakie wydobywamy.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Ametyst wschodni – jeden z najbardziej tajemniczych klejnotów, jakie wydobywamy.

Utożsamiany z kamieniem wiary i zgody, uważany jest od stuleci za kamień opiekuńczy. Ametyst wschodni można nazwać władcą i panem klejnotów, o którym wiedza tajemna mówi, że może uzdrawiać i zadowalać ludzi. Tkwi w nim skryta tajemnica klejnotu mądrości, a okultyści nazywają ametyst kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest kamieniem uczonych: sprawia czystość myśli, cierpliwość oraz pogodę ducha.

pierścinki od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Po dziś dzień jest ulubionym klejnotem narzeczonych, ochrania bowiem przed niedolą i zdradą. Może być również talizmanem małżeńskiego spełnienia, jak w buddyzmie, gdzie oznacza zgodę, bliskość i stałość. Paparadża jest więc wszechstronnym medykamentem przeciwko wszelakiej biedy człowieka. Dla ludzi, których wysiłki zdążają w kierunku rozbudowy sił ducha, ametyst będzie najwierniejszym towarzyszem i mądrym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, bystrość, zdolność cudownej intuicji, altruizm, pokorę, wytrwałość w osiąganiu celu i wewnętrzny spokój.

ozdoby od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Nie często występuje w warunkach naturalnych, jest bardzo upragniony z uwagi na swą unikalność. Wabi swoim niepowtarzalnym urokiem. Najbardziej pożądane są kamienie szlachetne szafiry o barwie bławatka, barwy takie mają klejnoty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze szafiry pochodzą ze Sri Lanki, a te najciemniejsze pozyskuje się w Australii. Nieprzeciętne odmiany są przeźroczyste i mogą mieć rozmaite kolory. Szmaragd czerwony, bądź różowy nazywany jest hiacyntem, bezbarwny – leukoszafirem, o odcieniu niebieskim szafirem kaszmirskim a zielony szmaragdem. Trwanie szafiru przy człowieku, zwalcza złe wpływy gwiazd, wynikające z niekorzystnego ułożenia słońca. Ten piękny klejnot (sklep ze szmaragdami) o zabarwieniu jasno i ciemno błękitnym, poeci porównywali do toni morskich i do głębi ciemnoniebieskich oczu kobiecych.

Świetnie współgra z tymi ostatnimi, uwydatniając subtelną urodę. Nic więc dziwnego, że szmaragdy są często używane przy produkcji złotej i srebrnej biżuterii w formie pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Ten kamień szlachetny przyniesie szczęście i powodzenie życiowe ludziom urodzonym w znaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najznamienitszym przedstawicielem swojego gatunku jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir na świecie, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest cudowny. Nie ulega wątpliwości, że szafir to drogocenny, najbardziej pożądany i najładniejszy kamień kolorowy. Dzisiaj klienci wymagają od sprzedawców biżuterii, profesjonalnej wiedzy na temat oferowanego artykułu. Zatem aby funkcjonować na rynku i wzbudzać zaufanie odbiorców biżuterii, każda hurtownia jubilerska, złotnik i posiadacz salonu z biżuterią powinien mieć niezbędną wiedzę na temat kamieni szlachetnych.