Jak mężczyzna powinien dopasowywać koszule? Na jakie rzeczy należy zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak mężczyzna powinien dopasowywać koszule? Na jakie rzeczy należy zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Wielu panowie marzy o świetnie dopasowanej i uszytej koszuli, jaka wyglądałaby doskonale nie jedynie przed pierwszym praniem. Występujące na rynku koszule są bardzo zróżnicowane cenowo. Źródło takich różnic zwykle nie jest jednak jasne dla kupujących. Można udać się do marketu oraz zakupić koszulę za kilkadziesiąt złotych albo do luksusowego centrum handlowego, gdzie na koszulę możemy bez problemu wydać dziesięć lub nawet dwadzieścia razy większą gotówkę.

szycie

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Jak chcemy kupić koszulę mamy tak naprawdę dwie opcje. Z jednej strony można wybrać się do marketu i kupić koszulę za kilkadziesiąt złotych lub do luksusowego centrum handlowego, gdzie za koszulę zapłacić można o wiele więcej gotówki. Warto natomiast wspomnieć o innych sposobach, na przykład szycie odzieży na zamówienie jest ostatnimi czasy bardzo modne, więc to na pewno interesująca opcja, jaką warto rozważyć – zaufana szwalnia. Jak kupujemy koszulę to bezwzględnie trzeba zwracać uwagę na jakość tkaniny. Najlepszej klasy są z Włoch albo też Szwajcarii, charakteryzuje się świetne wykończenie, są w związku z tym mięsiste i delikatne w dotyku.

Najważniejszym wyznacznikiem jakości materiału jest trwałość, którą niestety można ocenić tylko po paru praniach. Innym istotnym parametrem jest gęstość ściegu i precyzja szycia. Koszule najlepszej jakości mają od sześciu do dziewięciu ściegów na jeden centymetr szwów, zaś najtańsze mają zaledwie cztery lub pięć ściegów. Gęstość ściegu to element, który najbardziej rzuca się w oczy na stebnówce kołnierzyka. Gęste oraz równe przeszycie bez wątpienia wpływa na atrakcyjność wizualną każdej koszuli. Bardzo istotne są także worki fiszbinowe, o jakich powinna pamiętać każda profesjonalna szwalnia – polecana strona.

mężczyzna w koszuli

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Ich uszycie wymaga rzeczywiście złożonych zabiegów produkcyjnych, jednakże w ten sposób mamy plusy pod postacią możliwości zmienienia fiszbin w kołnierzu albo też usuwania ich podczas prania. Tańsze koszule mają fiszbiny zaszyte na stałe, co może stwarzać niebezpieczeństwo uszkodzenia fiszbiny oraz zmiany kształtu kołnierzyka. Oprócz tego powinno się pamiętać, że do wykańczania elementów garderoby, które posiadają kontakt z ciałem, używa się ściegu bieliźnianego. Jego funkcją jest uniemożliwienie kontaktu pomiędzy skórą a nieprzyjemnymi w dotyku fragmentami materiału.