Jakim sposobem poradzić sobie z wrastającym zarostem oraz jak zadbać o wygląd brody?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jakim sposobem poradzić sobie z wrastającym zarostem oraz jak zadbać o wygląd brody?

Wrastający zarost to kłopot, który dotyka wielu mężczyzn. Nie da się ukryć, iż kłopot ten jest niesłychanie uciążliwy, wywołuje wypryski oraz podrażnienia, natomiast golenie bez zacięcia się jest wprost niemożliwe. Co więcej wrastający zarost sprawia też nieestetyczny design. Jeśli masz problem z wrastającym zarostem, z pewnością powinieneś zadbać o kilka rzeczy. Po pierwsze trzeba systematycznie robić peeling, jaki skutecznie usunie martwy naskórek, a mało tego pomaga wrośniętym włoskom wydostać się na powierzchnię.

zadbana broda

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Peeling pożądane byłoby realizować systematycznie, z reguły przed przystąpieniem do golenia. Nawet jeżeli nie posiadamy czasu na peeling, zawsze przed goleniem powinniśmy prawidłowo zwilżyć twarz. Skuteczny okaże się plus masaż Masaż balijski skóry twarzy, który również prawidłowo przygotuje skórę do golenia. By nie posiadać kłopotu z wrastającym zarostem, należy także mieć odpowiednią, ostrą maszynkę do golenia. Skorzystajmy również z odpowiednich kosmetyków, kremów do golenia bądź pianek łagodzących. Po goleniu zawsze musimy nawilżyć skórę i użyć balsamu czy też płynu po goleniu. Jeżeli nie jesteśmy pasjonatami systematycznego golenia, zamiast tego wolimy nosić brodę, też powinniśmy poprawnie o nią zadbać. Pożądane byłoby zaopatrzyć się w rozmaite akcesoria do pielęgnacji brody (zajrzyj na facetaria.pl), które bez problemu odszukamy w licznych sklepach. Zapewne każdy mężczyzna powinien zainwestować w olejki albo balsamy do brody, a także szampony oraz odżywki np: na wrastający zarost: wrastający zarost.

Pielęgnacja brody za pomocą właściwych produktów, bezsprzecznie

zestaw do golenia

Autor: Gabriel Molina
Źródło: http://www.flickr.com

przyniesie wspaniałe korzyści, które zauważymy w śmigłym czasie. Broda stanie się delikatna i znacznie bardziej podatna na modelowanie, korzyści odniesie również nasza skóra. W asortymencie sklepów z przyrządami do pielęgnacji brody, bezsprzecznie odnajdziemy także nozyczki do brody (nozyczki do brody i wąsów), szczotki albo grzebienie, jakie również przydadzą się w trakcie dziennej pielęgnacji.