Bądź swoim prywatnym stylistą czyli sztuka hand-made.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Bądź swoim prywatnym stylistą czyli sztuka hand-made.

Każda z nas niezależnie od okazji śni o tym, aby wyglądać pięknie i przede wszystkim nietuzinkowo. Nie każda kobieta może sobie również pozwolić na kreację od popularnego projektanta czy stylisty.

Co zrobić, aby wyglądać pięknie i niepowtarzalnie niskim nakładem finansowym?

biżuteria

Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest banalna – skupić się na dodatkach, które w idealny sposób podkreślą zwykłą kreację. Oryginalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je samodzielnie – z koralików, kolorowych nitek, cekinów czy nawet metalu i plastiku. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na stworzenie swoich arcydzieł ale także perfekcyjny sposób na zagospodarowanie sobie wolnego czasu w niezwykły sposób.

Niezwykłe rękawiczki nie tylko na chłodne dni

Pierwszą propozycją ozdobienia zwykłego stroju jest przyozdobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich mowa, to rękawiczki z odciętymi palcami, bardzo popularne w osiemnastym wieku a które obecnie mają swój modowy powrót. Mitenki mogą być koronkowe, wełniane, jedwabne a nawet skórzane. Możemy je wzbogacić doszywając koraliki, pióra, wstążki czy cekiny wymyślając własną kompozycję. Posiadając już ciepłe i piękne rękawiczki czas zastanowić się nad biżuterią. Doskonałym rozwiązaniem będzie własnoręczne stworzenie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy tkanin. Śliczny i nietuzinkowy wygląd z pewnością zagwarantują nam kolczyki z modeliny.

Czy taka notatka nakłoniła Cię do wyszukania pokrewnych? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz poza tym sprawdź ponadto wypowiedzi na temat (http://dortex.pl/).

Pozytywną cechą takiej biżuterii jest brak limitów – możemy wykonać z niej to, co tylko zechcemy mieć zawieszone na uszach począwszy od drobnych ciasteczek po ukochane zwierzaki czy postaci z filmów.

Gwiazda kina na uszach – czemu nie?

biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Ogromną popularnością darzone są twarze znanych aktorów czy gwiazd kina widniejące na kolczykach. Mało z nas wie, że biżuterię z takim motywem możemy stworzyć samodzielnie. Technika ta nazywa się decoupage. Kolczyki decoupage możemy stworzyć z ulubionego materiału – drewna, szkła czy kawałka plastiku. Metoda polega na naklejeniu obrazka z chusteczki czy wstążki w dowolnym kształcie do powierzchni materiału. Samodzielne wykonanie ozdoby to świetny pomysł na oryginalny wygląd i ożywienie banalnej kreacji. Nie wymaga to ani wielkich nakładów finansowych ani dużych umiejętności manualnych, do ich wykonania wystarczy pomysł i zapał.

Źródło: Artillo