Biżuteria złota i srebrna dla Ciebie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Biżuteria złota i srebrna dla Ciebie

Od lat człowiek ubóstwia wszelkiego typu ozdoby. Wiemy, że już dwadzieścia dwa tysiące lat temu człowiek tworzył różnego typu biżuterię. Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. w miarę upływu wieków i rozwoju cywilizacji zaczęto stosować bardziej wyszukane surowce. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Biżuteria nie była tylko związana z upiększeniem ciała. Od zawsze wiązano z nią świat magii, mitów i wierzeń. Już wówczas rozmaitego rodzaju amuletom i wisiorkom przypisywano moc nadnaturalną i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii sprawi, że dana osoba odniesie sukces lub będzie miała szczęście w miłości, czy też uniknie zarazy i chorób.

olenkaphu.pl

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Ozdoby ciała, jakie wyrabiano w starożytnych czasach w Grecji oraz w Rzymie to w głównej mierze przepiękne i niezwykle starannie wykonane przedmioty takie jak bransolety o kształtach jadowitych węży, różnego typu wisiorki na szyję i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Poza wyrabianiem ich ze złota i srebra, bardzo popularnym wówczas surowcem był również brąz.

Przez wieki rozwijały się nie tylko techniki wyrabiania biżuterii, ale także rozwijały się motywy, które umieszczane były na wszelkiego typu ozdobach. Okresem, w którym w Europie nastąpił największy rozwój złotnictwa był wiek wiek szesnasty oraz siedemnasty. Często złote i srebrne wyroby były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby zapoznać się z bogatą ofertą sklepów i hurtowni srebra i złota. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby zapoznać się z mnogością i rozmaitością asortymentu (Wystarczy poszukać – więcej informacji tutaj). Możemy przebierać w rozmaitych wzorach, które mogą być stylizowane na klasyczne lub też bardziej nowoczesne. Poza tym istnieją też specjalnego przeznaczenia kolekcje o cechach bardziej wyszukanych i ekskluzywnych. Każda hurtownia złota (hurtownia jubilerska) lub wyrobów srebrnych troszczy się o to, żeby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.