Projektanci wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien naturalnych i tkanin także w sandałach i butach na koturnach

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Projektanci wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien naturalnych i tkanin także w sandałach i butach na koturnach

Przez swój kształt przypominają znane nam z przedszkola kapcie. Dziś nie są jednak wcale wyznacznikiem staroświeckości, a nowego trendu i nietuzinkowego designu. To zasługa przede wszystkim materiałów roślinnych (len, konopie, trawa), z których mieszanek wykonana jest z reguły podeszwa, albo czub produktu. Mowa oczywiście o espadrylach – nie tylko płaskich, dwuwarstwowych balerinkach do bezproblemowego i zdrowego przemieszczania się.

Projektanci wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin także w sandałach i butach na koturnach. Wysokość podeszwy w espadrylach

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

oscyluje między trzema (najbardziej płaskie) i ośmioma (koturny) centymetrami wysokości. Do tego dochodzi opcja z odkrytymi lub zasłoniętymi piętami. Podobne rozwiązania preferowane są zwłaszcza w podwyższonych koturnach. Panie mają więc pole do popisu, biorąc pod uwagę i gabaryty podeszwy, i kolorystyczne zachcianki (www). Różnice w cenach to efekt różnicy w wykonaniu cholewki i podeszwy.

Poszukujesz dodatkowych informacji na prezentowany w tym miejscu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej pasek damski a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Wykonana jest ona ze sznurka lub włókna plecionego. Na życzenie klient może zdecydować się na wymyślny projekt butów, od klasycznego, w jednym kolorze po mieszanki różnych pasków – biorąc pod uwagę zmysł kreacji i obfitość kolorów można już obmyślać wymarzonego espadryla!

Buty o korzeniach hiszpańskich nie są, jakby się wydawało przez pryzmat mody, wyłącznie domeną kobiet. Również panowie wybiorą na espadrylowym rynku coś pod siebie.

buty

Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Męskich modeli jest mniej, lecz wyłącznie dlatego, iż panowie – mimo równouprawnienia w dziedzinie mody – nie założą i nie będą chodzić w butach na koturnach – także w przypadku espadryli. Oferta dla panów zawiera przede wszystkim płaskie, „kapciowe” wręcz egzemplarze.
Najtańsze buty będące połączeniem tkanin i podeszwy pochodzenia włóknistego wyszukamy w serwisach aukcyjnych już od kilkunastu złotych. Bazują one na cienkiej podeszwie i słabej jakości materiale, przeważnie w jednym kolorze. Obszycie, jakość materiałów i design – wszystkie te elementy mają znaczenie przy ustalaniu ceny butów. Za espadryle naprawdę dobrej klasy zapłacimy powyżej dwustu złotych (). Dobre, przyciągające wzrok buty – niekoniecznie luksusowe espadryle, to klamry pieniężne w okolicach 70-100 złotych.