Moda na wojskową odzież i akcesoria

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Moda na wojskową odzież i akcesoria

Ubrania stylizowane na wojskowe cieszą się w Polsce dużą popularnością. Mundury, bojówki moro i militarne buty kojarzą się z demobilem, jednak obecnie na rynku można znaleźć szeroką ofertę stylowych ubrań dla miłośników militariów. Tego typu ubrania poza poligonem niejednokrotnie widuje się na strzelnicy paintballowej czy wśród miłośników tzw. ASG, czyli replik pistoletów na plastikową amunicję. Z części akcesoriów używanych w militariach chętnie korzystają także motocykliści.

Okazuje się między innymi, że rękawice taktyczne firmy Mechanix świetnie sprawdzają się jako rękawice ochronne do jazdy na motocyklu.

Skąd taki trend?

kompas

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Ubrania militarne powinny być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Związana jest z tym praktyczność elementów odzieży – duża liczba kieszeni i schowków (co czyni wojskowe kamizelki bardzo popularne wśród miłośników wędkarstwa i ich odporność na uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

Takie podejście do projektowania produktu czyni go wszechstronnym i przydatnym też w zastosowaniach, do których nie był stworzony. Dużo grup społecznych niezwiązanych z wojskiem upodobało sobie przez to ubrania (moda online) tego rodzaju. Dużą zaletą dla hobbystów jest też cena. Jeśli ubiory dostępne w sklepach z militariami okażą się za drogie, zawsze można wybrać demobil, gdzie ubrania mogą być nabyte za ułamek ich faktycznej wartości.

Kolekcja dla wojskowych

Producenci ubrań spostrzegli wzrastający trend na militaria i przewidzieli tam niezły zysk. Określony klient może więc obecnie nabyć ubranie w rozmaite formy moro, nieużywane przez żadne wojsko na świecie, buty oficerki wzorowane na militarnych oraz różnej maści dodatki jak np. chusty arafatki.

Do tego przedsiębiorstwa odzieżowe nie mające związku z wojskowością również zaczęły oferować tego rodzaju akcesoria w swoich placówkach. Te przedsiębiorstwa poszły jednak o krok dalej i oferują ubiory wzorowane na tych militarnych, jednak nie mające ich funkcjonalności.

Militarna moda pojawiła się także na wybiegach w wielu miastach znanych z wyznaczania nowych trendów. Twórcy mody zafascynowani wojskowością zaprojektowali nawet cały zbiór damskich ubiorów, zainspirowanych wzorem