Co oznacza tanzanit i czy biżuterię z takim kamieniem mogłyby nosić panie w jakimkolwiek wieku?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Co oznacza tanzanit i czy biżuterię z takim kamieniem mogłyby nosić panie w jakimkolwiek wieku?

Jest to kamień bardzo podobny do szafiru, ale jest bardziej jaskrawy oraz jakby świecił od środka. Wykorzystywany jest nie tylko przez jubilerów. Znany jest także litoterapeutom oraz astrologom.
Tanzanity uznawane są za znak miłości oraz błogiego życia.

tanzanity

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com
bezpieczeństwo

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Te kamienie są bardzo drogie i posiadają trwałość, która analogiczna jest do trwałości diamentu. Uważa się również, że człowiek, który nosi go w jakimkolwiek wyrobie, sprzyja dobrobytowi finansowemu i wzmacnia swe więzi rodzinne. Oprócz tego tanzanity mają również cechy magiczne oraz zabezpieczają swojego właściciela pod względem finansowym, w dobrobyt oraz karierę. Tanzanity mają również właściwości lecznicze. Kiedy spoglądamy na granatowy odcień tanzanitu, w takiej sytuacji pozbywamy się napięcia psychologicznego i zmniejszamy oczne ciśnienie. Niektórzy twierdzą również, że granatowy kolor tanzanitu obniża gorączkę.

Chcesz sprawdzić, co inny serwis pisze o omawianym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z serwisu (http://www.e-militaria.pl/plecaki-236) wyjaśni Twe zagwozdki.

Tanzanity mogłyby być stosowane w czasie leczenia bólu kości oraz kręgosłupa. Udowodnione jest, że lecznicze właściwości kamienia stosowane są do leczenia trądziku i dolegliwości skóry.

Określenie tanzanit pochodzi od Tanzanii, gdzie kamień został odkryty oraz gdzie są jedyne złoża tego kamienia na świecie. Jest tak samo cenny jak brylant, ale tysiąc razy rzadziej spotykany. Tanzanity uosabiają nieskazitelną oraz niekonwencjonalną elegancję. Osoba wkładająca biżuterię z tanzanitem wyróżniać się chce z szarego tłumu i emanuje indywidualizmem oraz pewnością siebie. Odpowiednio oszlifowany oraz w odpowiedni sposób oprawiony tanzanit zachwyca swą unikalną barwą i brylancją. W niezwykle krótkim czasie stał się ten kamień uosobieniem luksusu i wyrafinowania.

Biżuterię z tym kamieniem noszą kobiety w każdym wieku, ponieważ taki kamień jest bardzo uniwersalny i dopasowuje się do różnorodnych okazji oraz do różnorodnych kreacji. Tanzanit najlepiej może wyglądać w otoczeniu drobniutkich brylantów, które jeszcze wzmagają niebieski blask tego kamienia.