W przeszłości dżinsy służyły przede wszystkim robotnikom, obecnie nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W przeszłości dżinsy służyły przede wszystkim robotnikom, obecnie nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

Jeden z amerykańskich projektantów odzieży postanowił zrobić coś interesującego – uszył spodnie jeansowe tak ciężkie i grube, iż stały same, bez niczyjej pomocy. Dżinsy te były około trzy razy grubsze, niż typowe jeansy dostępne w salonach. Ciekawe jak zareagowaliby na to kowboje z dawnych lat?

Bez wątpienia

jeansy damskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

spodnie dżinsowe ciągle są na topie. Jest tak nieprzerwanie od XIX wieku. Aktualnie, mierząc w salonach jeansy damskie wrangler czy męskie jeansy levi’s, nie myślimy raczej o tym, skąd pochodzą, ich obecność jest dla nas tak naturalna, jak otaczające nas powietrze. Tkanina, z której się je robi to denim, był on już obecny w epoce renesansu, jednak to dopiero wiek masowej produkcji i gorączka złota w USA zagwarantowały mu sławę, którą cieszy się do teraz. Północnoamerykańscy pionierzy potrzebowali spodni trwałych oraz wygodnych, nie da się wszakże przetrwać w surowych warunkach mając na sobie jedynie cienką odzież. Prawdziwa moda na jeansy nastała dopiero w dwudziestym wieku, gdy szybko podbiły Hollywood, a potem stały się symbolem zbuntowanej młodzieży lat 60. i 70.
Dzisiaj prawdopodobnie wyda się to zabawne, lecz w przeszłości za noszenie jeansów można było zostać wyrzuconym z uczelni. W latach 90. sława tych spodni nieco zmalała, by znowu wzrosnąć w pierwszych latrach dwudziestego pierwszego stulecia, między innymi za sprawą topowej modelki, Kate Moss, która rozpowszechniła modę na wąskie nogawki. Obecnie nikt chyba nie zakwestionuje ich dominującej pozycji na rynku ubraniowym.

Zajmują Cię opracowane tutaj treści? Jeżeli tak, to fantastycznie – użyczamy specjalnie dla Ciebie darmowy wgląd do następnej strony.

Dobrej jakości jeansy damskie wrangler czy lee to nabytek na wiele lat, a przy tym ubranie wszechstronne, które bez problemu można połączyć z tym, co akurat mamy w garderobie. Koniecznie sprawdź:

dżinsy

Autor: grotos
Źródło: http://www.flickr.com

jeansy damskie wrangler.

Wydaje się mało realne, żeby dżinsy straciły na znaczeniu w najbliższej przyszłości. Co najwyżej zmieni się sposób ich noszenia lub preferowane dodatki. Przecież przyczepialiśmy już do dżinsów ćwieki, robiliśmy w nich rozcięcia, kto może wiedzieć, co przyniesie przyszłość. Poza tym, nawet jeżeli skończymy z zakładaniem jeansowych spodni, to przecież istnieją ciągle dżinsowe kurtki, torby i tenisówki. Nie każdy wie, że denim używany jest także jako materiał na fotele w samochodach lub klosze. Największym wytwórcą tej tkaniny są Chiny.