Przymioty lecznicze jantaru: na reumatyzm, dychawicę, nadciśnienie, migreny

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Przymioty lecznicze jantaru: na reumatyzm, dychawicę, nadciśnienie, migreny

Czy bursztyn faktycznie posiada przymioty lecznicze? Naturalna medycyna dawno doceniła uzdrawiające własności kamienia zwanego niegdyś złotem Północy.

bransoletki z bursztynu

Autor: CALZEDONIA
Źródło: CALZEDONIA
Zaleca zatem nalewkę bursztynową, wkładanie bransoletki z bursztynu czy aplikowanie kosmetyków z niego wyprodukowanych. Bursztyn wspomaga kurację astmy i reumatyzmu, obniży ciśnienie oraz przyspiesza gojenie ran.
rower

Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com
Nazwa bursztyn pochodzi z niemieckiego. Boernstein jest to palący się kamień.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to sprawdź informacje, które też są na opisywany temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Słowianie nazywali go jantarem. Od wieków fascynował tym, iż palony wydzielał intensywną woń, łatwo się rozkruszał, był ciepły w dotyku jak też, jak żaden kamień, można go było bez trudności naelektryzować. W dawnej medycynie przepisywano, by sproszkowany jantar kłaść pod pościel, bo leczył bezsenność. Mieszanki z niego przyśpieszały ponoć gojenie ran a także koiły nerwy. Wedle Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn to jeden z lepszych panaceów na niedomagania reumatyczne oraz astmatyczne. Bursztyn nadal stanowi tajemnicę dla naukowców, acz wiele mówią o jego niezwykłej, energetycznej właściwości. Pomimo mnogich badań nie zdefiniowano jednakże, na czym ona dokładnie polega. Eksperci od medycyny naturalnej uważają np., że każdego z nas okrywa pole elektromagnetyczne. W skutek stresu bądź choroby pojawia się w nim nadmiar dodatnich ładunków.

Tymczasem nasze ciało funkcjonuje prawidłowo, gdy między ładunkami dodatnimi i ujemnymi zachodzi równowaga. To dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne nam ujemne ładunki, możemy ją odzyskać. Zyskownie na zdrowie oddziaływa jednak bursztyn nieszlifowany.