Pobaw się z psem na zdrowie!

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Pobaw się z psem na zdrowie!

Dla osób wykonujących siedzącą pracę polecany jest odpoczynek w ruchu. Oczywiście sport powinien być normą, bo to najlepszy sposób na zachowanie wigoru i dobrej formy. Większości osób jednak trudno jest zmusić się do codziennej aktywności. W lepszej sytuacji są posiadacze psów. Zwierzak zobowiązuje do wychodzenia z mieszkania minimum trzy razy na dzień, na co najmniej piętnaście minut. To już dobry początek. Każda minuta wysiłku na dworze przyczynia się do poprawienia kondycji.

Pies

Źródło: http://pixabay.com
Ćwicz rano!

Tak naprawdę idealnym rozwiązaniem jest codzienna gimnastyka z rana. Te parę minut wysiłku fizycznego pozwala dobrze zacząć dzień. Możemy uprawiać marszobiegi. Zaledwie trzydzieści minut niespiesznego truchtu daje wielki ładunek energii. Świetnie sprawdza się również pływanie. W szczególności latem, gdy jest ciepło i świeci słońce, poranna wyprawa na basen może poprawić nastrój.

Pies – trener

Oczywiście jeżeli mamy psa, należy zrobić z tego użytek. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy z tego użytek. Warto zainteresować się na przykład zabawką dogfrisbee. To dyscyplina sportu która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie ma złapać nasz pies. Nie dość, że jest to świetna zabawa, to możemy też uczestniczyć w zawodach, brać udział w różnego rodzaju konkurencjach. Naturalnie jest mnóstwo odmian dogfrisbee. Są konkurencje, w których trzeba oddawać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku.

Zabawa z psem

Źródło: http://pixabay.com

Ten sport (Odwiedź stronę www) także wymaga treningu, opracowania swojej najlepszej techniki rzutów, wyuczenia psa. Jest to jednak wspaniała rozrywka i oczywiście nie musimy od razu chcieć startować w zawodach. To doskonały sposób na zabawę z psem, która jednocześnie zastąpi nam standardowe ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Wysiłek fizyczny oznacza zdrowie! To nie wytarty frazes, to znana prawda. Warto uprawiać sport, praktykować aktywny wypoczynek, nie zapominać o gimnastyce, aby przez długie lata zachować doskonałą formę. A jeżeli nie uda się nam odnaleźć motywacji w sobie – zawsze warto wziąć ze schroniska psa, który stanie się świetnym motywatorem do wychodzenia z domu. Energiczny pies sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą – kwadrans spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.