Dbaj o kondycję cały rok

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Dbaj o kondycję cały rok

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Kiedy dużo ćwiczymy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i kiedy jemy. Bardzo istotne jest to, aby dostarczać ciału wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie ludzkim, więc powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszego pożywienia. Na drugim miejscu są białka, potrzebne do budowy mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych procesów. Na końcu zostały tłuszcze także konieczne choćby do rozpuszczania pewnych witamin I prawidłowego działania mózgu. Każdy z tych składników jest nam konieczny, więc każda dieta wykluczająca albo mocno ograniczająca któryś z nich z założenia nie jest zdrowa.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Jeśli chcemy rozwinąć mięśnie, przypuszczalnie chcemy efekty zobaczyć jak najszybciej. W takiej sytuacji powinniśmy pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Należy jednakże używać ich z umiarem, nigdy nie przekraczać zalecanej dawki, a najlepiej robić to pod kontrolą lekarza.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i przeczytaj, jakie zagadnienia posiada solidna witryna – niewątpliwie dane tam umieszczone są równie zajmujące.

(Reklama: ćwiczenia na górne mięśnie brzucha). Pamiętajmy by przed rozpoczęciem brania wszelkich odżywek i wspomagaczy wykonać proste badania krwi i moczu. Gdy wszystkie wyjdą w porządku możemy pójść po zakupy.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. Sprzedawana jest pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub tego typu. Kreatyna jest podstawowym nośnikiem energii w mięśniach i wspiera ich działanie. Powinniśmy zwrócić uwagę również na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. (Reklama: 5 kg mniej w miesiąc). Odżywki tego typu są stosunkowo prosto dostępne a ich podstawową zaletą jest poprawianie ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspiera także tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Ostrożnie jednak ze używaniem. Wszelkiego typu choroby związane z ciśnieniem krwi wykluczają stosowanie tego typu środków. Powinniśmy uważać też na rozpowszechniony dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron. Umożliwia szybki rozwój tkanki mięśniowej, ale należy uważać by go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedawania także, ale istnieją osoby, które biorą je absolutnie bez żadnego myślenia. Faszerują się wszystkim co wpadnie im w ręce, a to kończy się zazwyczaj chorobami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów trzeba stosować z głową. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie doskonała, mięśnie będą funkcjonowały prawidłowo i unikniemy efektów ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co jakiś czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.

Źródło: