Blogowy styl, czyli polska moda

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Blogowy styl, czyli polska moda

Jakiś czas temu w Polsce zaczęły pojawiać blogi szafiarek. To na nich każdy może podejrzeć modę eklektyczną, nie mieszczącą się w schematach, ale także typowe stroje rodem z normalnych sklepów. Teraz dużo blogerek profesjonalnie zajmuje się modą.

Na początku blog szafiarki był tylko metodą na nawiązanie znajomość i dzielenia się odzieżową pasją. Blogerki demonstrowały, co udało im się upolować przy okazji promocji lub w ulubionych secondhandach. Niektóre z nich sukienki H&M lub innej znanej marki potrafiły złowić dosłownie za kilka złotych. Robiły spotkania, wymieniały się ubraniami, a zwykle znane firmy obuwnicza dawała miły drobiazg. Moda się przyjęła do tego stopnia, że zaktywizowało się wiele blogów, a najpopularniejsze przemieniły się w profesjonalne strony internetowe i przynoszą korzyści.

Ekskluzywna moda
W ramach tej ewolucji znane blogerki rzadziej zakładają kurtki H&M złowione na obniżkach, teraz interesujący są już światowej sławy projektanci. Mnóstwo dziewczyn szerzy sklep z włóczkami rodzimych projektantów, wkraczających na rynek. Blogerki zdobywają więc drogie ubrania, zapominając, jak wiele znaczyło kiedyś 10 zł podczas obniżek w szmateksie. Często atakowane i naturalnie wyczekiwane są pomysły projektantów dla popularnych sieci z ubraniami, tak jak przykładowo Versace dla H&M kolekcja 2013. Kolekcje największych marek nie są produkowane masowo, a w modzie przede wszystkim chodzi o to, by odróżnić się od reszty. To zdecydowanie miła wiadomość, że w Polsce są już blogerki, które są w stanie nosić ekskluzywne ubrania.

Modny zawód
Dziewczyny, które osiągnęły sukces w Internecie, dzięki swoim pomysłom i udanym zdjęciom, jeżdżą po całym świecie jako twarze marki. Chodzą na pokazy i imprezy wśród gwiazd, uświetniają każdy Fashion Week. Nie spodziewały się, że z blogerek prezentujących przypadkowe zestawy ubrań staną się poważanymi stylistkami, modelkami, czy też projektantkami. Jeśli jakaś z nich założy sweter (zobacz piękne swetry damskie) H&M, wiadomo, że grupa fanek pobiegnie do sklepu po taki sam.

Źródło: domodi