Blogowy styl, czyli polska moda

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Blogowy styl, czyli polska moda

Jakiś czas temu w Polsce zaczęły pojawiać blogi szafiarek. To na nich każdy może podejrzeć modę eklektyczną, nie mieszczącą się w schematach, ale także typowe stroje rodem z normalnych sklepów. Teraz dużo blogerek profesjonalnie zajmuje się modą.

Na początku blog szafiarki był tylko metodą na nawiązanie znajomość i dzielenia się odzieżową pasją. Blogerki demonstrowały, co udało im się upolować przy okazji promocji lub w ulubionych secondhandach. Niektóre z nich sukienki H&M lub innej znanej marki potrafiły złowić dosłownie za kilka złotych. Robiły spotkania, wymieniały się ubraniami, a zwykle znane firmy obuwnicza dawała miły drobiazg. Moda się przyjęła do tego stopnia, że zaktywizowało się wiele blogów, a najpopularniejsze przemieniły się w profesjonalne strony internetowe i przynoszą korzyści.

Ekskluzywna moda
W ramach tej ewolucji znane blogerki rzadziej zakładają kurtki H&M złowione na obniżkach, teraz interesujący są już światowej sławy projektanci. Mnóstwo dziewczyn szerzy odzież rodzimych projektantów, wkraczających na rynek. Blogerki zdobywają więc drogie ubrania, zapominając, jak wiele znaczyło kiedyś 10 zł podczas obniżek w szmateksie. Często atakowane i naturalnie wyczekiwane są pomysły projektantów dla popularnych sieci z ubraniami, tak jak przykładowo Versace dla H&M kolekcja 2013. Kolekcje największych marek nie są produkowane masowo, a w modzie przede wszystkim chodzi o to, by odróżnić się od reszty. To zdecydowanie miła wiadomość, że w Polsce są już blogerki, które są w stanie nosić ekskluzywne ubrania.

Modny zawód
Dziewczyny, które osiągnęły sukces w Internecie, dzięki swoim pomysłom i udanym zdjęciom, jeżdżą po całym świecie jako twarze marki. Chodzą na pokazy i imprezy wśród gwiazd, uświetniają każdy Fashion Week. Nie spodziewały się, że z blogerek prezentujących przypadkowe zestawy ubrań staną się poważanymi stylistkami, modelkami, czy też projektantkami. Jeśli jakaś z nich założy sweter H&M, wiadomo, że grupa fanek pobiegnie do sklepu po taki sam.

Źródło: domodi