Niepowtarzalna biżuteria dla każdej z nas

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Niepowtarzalna biżuteria dla każdej z nas

Za oknami cudowne lato, chodzimy w cienkich, lekkich sukienkach i japonkach. Słoneczny nastrój wszędzie wokół. Idealnym dodatkiem do lekkich stylizacji jest biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Zwykle ma bardziej filuterny charakter, jest bardziej kolorowa i przede wszystkim – każdy element jest niepowtarzalny. To przede wszystkim odróżnia takie ozdoby od tych, które możemy kupić w markowych popularnych sklepach z biżuterią. Wielu paniom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się zwykle z konopnym sznurkiem obwiązanym wkoło byle jakiego kamyczka. Nic bardziej błędnego! Trzeba tylko rozejrzeć się w sklepach proponujących takie ozdoby, stacjonarnych lub internetowych, by dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest niesamowicie ładna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej

Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z najróżniejszych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale także na przykład akrylowych – które są równie piękne, lecz jednak tańsze – Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria taka nie należy do tanich. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to długie godziny bardzo precyzyjnej pracy.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie dietetyk dziecięcy wrocław, którą tu odnajdziesz, też jest coś wartościowego.

Na początku projekt, zaplanowanie kolorów, rozmiaru, kształtu, w dalszej kolejności wybór materiałów i wreszcie sama praca nad stworzeniem takiego cacka.

Jeśli planujemy kupić dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na szczegóły. Istotne jest by były dokładnie wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – inny metal może uczulać, a na pewno nie nabywamy kolczyków dlatego by leżały w pudełku. Zwróćmy także uwagę na spojenia elementów, dowiedzmy się od sprzedawcy czy w razie jakiegokolwiek problemu oferuje też naprawę. Dobrze jest dowiedzieć się czy reperacja jest w cenie. W razie gdy wypadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszych ozdób do idealnego stanu.

biżuteria

Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co bardzo istotne – jedyna w swoim rodzaju – Artyści tworzący tego rodzaju ozdoby najczęściej robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą w niewielkim stopniu się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie ręcznie wykonywanej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie solidnie i z dbałością o szczegóły zrobiona – z pewnością będziemy cieszyć się nią przez wiele lat.