Niepowtarzalna biżuteria dla każdej z nas

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Niepowtarzalna biżuteria dla każdej z nas

Za oknami cudowne lato, chodzimy w cienkich, lekkich sukienkach i japonkach. Słoneczny nastrój wszędzie wokół. Idealnym dodatkiem do lekkich stylizacji jest biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Zwykle ma bardziej filuterny charakter, jest bardziej kolorowa i przede wszystkim – każdy element jest niepowtarzalny. To przede wszystkim odróżnia takie ozdoby od tych, które możemy kupić w markowych popularnych sklepach z biżuterią. Wielu paniom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się zwykle z konopnym sznurkiem obwiązanym wkoło byle jakiego kamyczka. Nic bardziej błędnego! Trzeba tylko rozejrzeć się w sklepach proponujących takie ozdoby, stacjonarnych lub internetowych, by dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest niesamowicie ładna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej

Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z najróżniejszych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale także na przykład akrylowych – które są równie piękne, lecz jednak tańsze – Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria taka nie należy do tanich. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to długie godziny bardzo precyzyjnej pracy. Na początku projekt, zaplanowanie kolorów, rozmiaru, kształtu, w dalszej kolejności wybór materiałów i wreszcie sama praca nad stworzeniem takiego cacka.

Jeśli planujemy kupić dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na szczegóły. Istotne jest by były dokładnie wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – inny metal może uczulać, a na pewno nie nabywamy kolczyków dlatego by leżały w pudełku. Zwróćmy także uwagę na spojenia elementów, dowiedzmy się od sprzedawcy czy w razie jakiegokolwiek problemu oferuje też naprawę. Dobrze jest dowiedzieć się czy reperacja jest w cenie. W razie gdy wypadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszych ozdób do idealnego stanu.

biżuteria

Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co bardzo istotne – jedyna w swoim rodzaju – Artyści tworzący tego rodzaju ozdoby najczęściej robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą w niewielkim stopniu się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie ręcznie wykonywanej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie solidnie i z dbałością o szczegóły zrobiona – z pewnością będziemy cieszyć się nią przez wiele lat.