Jak korzystnie się zaprezentować na rozmowie o pracę i na co dzień?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak korzystnie się zaprezentować na rozmowie o pracę i na co dzień?

Ubrania także panom mogą sprawić zakłopotanie. Też chcą mieć swój styl. Co ważne, liczy się dla nich dopasowanie i poczucie wygody w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak stresujące wydarzenia, jak na przykład rozmowa o pracę. Jak się wtedy ubrać?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak należącą do bardzo często spotykanych na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią ustalone zwyczaje i wymagania, które musi spełniać osoba kandydująca na daną posadę. Normy te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia „co ubrać na rozmowę o pracę” i jak się na niej przedstawić wielu ludziom spędza sen z powiek. Istnieją jednak różnego rodzaju źródła informacji, z których można dowiedzieć się sporo w tej kwestii. Co najważniejsze należy pamiętać, że na rozmowie kwalifikacyjnej najważniejsze są kwalifikacje i zdolności kandydata, które powinien on odpowiednio pokazać i podkreślić. Na pewno jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dana osoba nie spełnia najważniejszych wymagań dotyczących wyglądu. W tej sprawie nagminnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, dlatego trzeba tę sytuację maksymalnie wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo istotny, kiedy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Podobnie jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w części zawodów. W niektórych z nich dopuszcza się na przykład krótki rękaw w koszuli. Ciągle jednak są to koszule eleganckie, z kołnierzykiem. W większej części wielkich firm jednak konieczny jest pełny garnitur, bez żadnych uchybień. Standardowym ubiorem większej części mężczyzn w okresie letnim są szorty, zakryte buty i t-shirt.

I tu kilka porad, jak sprawić aby strój jeszcze lepiej na kimś leżał. Zadbać o dopasowanie do sylwetki. Określenie własnego typu figury jest właściwie przepustką do powodzenia. Jeżeli określimy własne atuty i wady, będziemy mogli lepiej działać na tej płaszczyźnie. Jeśli ciężko jest samodzielnie określić własny rodzaj figury, warto poprosić o pomoc dobrego kumpla. A jeśli boimy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, lepiej zwrócić się do swojej drugiej połówki. W ostateczności, można skierować swe kroki do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ sylwetki, ale dobierze też odpowiednie barwy do naszego typu urody.

Rodzaje figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tutaj tak samo model A, jak i „jabłuszko”, a więc mężczyźni z brzuchem. Dodatkowo, jest jeszcze „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u pań i „trójkąt”, czyli ideał, do którego dążą panowie. Jest to figura bez mankamentów. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, zero odstającego brzuszka. I właśnie panowie o takiej figurze mają łatwo. Są w stanie dowolnie bawić się modą. Jedyne, na co muszą uważać, to zbyt workowate ciuchy, które ukryją ich wspaniałą sylwetkę. Dla mężczyzn o różnych sylwetkach sklepy odzieżowe mają bardzo dużo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobiazgi jak etui etui skórzane na tablet (więcej zobaczysz na tej stronie: ) czy na smartfona współtworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.