Elementy stroju sportowego

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Elementy stroju sportowego

Piłka nożna obecnie jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w skali świata. Jest bardzo lubiana również na terenie Polski. Z tej przyczyny na przykład marzeniem sporej liczby młodych chłopców jest zostanie kiedyś profesjonalnym piłkarzem. Młodzi ludzie mogą wstąpić do klubu piłkarskiego, w którym zdobywają umiejętności uczeni przez wyspecjalizowanego trenera. Wielu chłopców również woli grać samodzielnie w ramach spędzania wolnego czasu.

Zarówno do gry profesjonalnej, jak i we własnym zakresie przydaje się specjalny ubiór. Rzecz jasna do gry na boisku z kolegami wystarczą komfortowe buty i oddychający strój. Na profesjonalnych stadionach te potrzeby są trochę większe. Piłkarze mają specjalistyczne stroje, zwykle cenionych marek odzieżowych. Rękawice bramkarskie nike, korki adidas i inne to obecnie normalna rzecz na boiskach.

Obuwie

odzież piłkarska

Autor: ms sports photography iow uk
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważnym, jeżeli nie najistotniejszym, elementem stroju zawodnika są buty. Do grania na trawie wykorzystywane są tak zwane korki, które gwarantują zawodnikowi wysoką przyczepność do murawy w czasie gry. Korki bywają różnorodne, zaliczają się do nich na przykład wkręty (śruby nierdzewne) czy tak zwane lanki. Ponadto buty do piłki nożnej powinny być wykonane z odpowiednio mocnego materiału, dzięki czemu można posłać piłkę na bardzo dużą odległość. Obuwie ma jednak przede wszystkim chronić stopy przed jest bardzo duży wybór obuwia sportowego, również tego przeznaczonego do gry w futbol.

Koszulki i spodenki
Najważniejszym elementem stroju piłkarza na boisku jest komplet składający się z koszulki i spodenek. Zawodnicy różnych klubów mają różne ustalone barwy strojów, w jakich występują na meczach. Ubrania piłkarskie ewoluowały na przestrzeni lat, ewoluował zarówno ich krój, jak i tkanina wykonania. W każdym przypadku jednak na pierwszym miejscu była przewiewność stroju, stosowano więc tkaniny oddychające, a równocześnie lekkie. Oprócz tego profesjonalni piłkarze mają również zagwarantowane stroje z długimi rękawami i nogawkami do gry w razie dużego zimna.