Uroki iberyjskich riwier – rekomendujemy wybrzeże

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Uroki iberyjskich riwier – rekomendujemy wybrzeże

Jeżeli do tej teraz nie wymyśliłeś celu letniej wojaży, być może ciekawą rzeczą byłoby załapanie się na tani last minute do Hiszpanii. To znakomite państwo do pojechania w wakacje, bo oferuje miłą pogodę, cudowne morze i wiele słynnych atrakcji dla gości.

Wakacje w Hiszpanii

W tym państwie dziś trwa straszliwy kryzys finansowy, więc koszta pensjonatów w tym roku mogą zlecieć w dół, co warto sprawdzić już dziś. Może to zatem najwyższy czas, by objechać Hiszpanię? Doskonałym wyborem są wakacje (odwiedź stronę www) w Costa del Sol. Tak zwie się riwiera w południowej części Hiszpanii. Region ten to Andaluzja, kraina w której mieszkają lokalni Cyganie. Jeżeli pojechać na wakacje – www.eccoholiday.com/wakacje-samolotem/ – w Costa del Sol, obowiązkowo musisz spróbować lokalnej kuchni – potrawy Cyganów Andaluzyjskich są przepyszne. Obowiązkowym punktem wyprawy musi stać się też koncert lokalnego bandu muzycznego.

Wakacje w Costa del Sol to pewność oryginalnych doświadczeń dla kochających muzykę. Niedaleko leży Gibraltar, skalisty kawałek ziemi, który jest częścią Wielką Brytanii. To kluczowy punkt na kontynencie – dzięki obecności wojsk na Gibraltarze w trakcie Drugiej Wojny Światowej Anglicy mogli nadzorować rejon europejskiego morza wewnętrznego. W tym niewielkim kawałku ziemi znajduje się rezerwat, w którym żyją na wolności różnorodne gatunki małp.

Kolejnym kierunkiem urlopowym mogą być wakacje w Costa Brava. Riwiera leży w Katalonii, regionie Hiszpanii, który od dawna próbuje uzyskać szeroką autonomię. To świetne miejsca dla tych, którzy cenią sobie zapierające dech w piersiach pejzaże. Warto tam zwiedzić magiczną Barcelonę, a szczególnie Sagrada Familia, dzieło życia genialnego artysty Gaudiego. Można też udać się na mecz FC Barcelony.

O ile jednak nie jesteś fanem tego klubu piłkarskiego, rekomendujemy wyjazd do Madrytu, gdzie gra najlepsza ekipa w kraju i jedna z najlepszych na globie. Przy sprzyjającym szczęściu może udać ci się wejść na trening Realu Madryt. Koszulka podpisana przez genialnego Cristiano Ronaldo to cel wielu prawdziwych fanów piłki nożnej.