Samolot – Samolot – bezpieczny sposób podróżowania

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Samolot – Samolot – bezpieczny sposób podróżowania

Po katastrofie z 10.04 2010 roku rodacy mogą wyobrażać sobie, że lot samolotem jest czymś niezwykle niebezpiecznym. Zerkając na statystyki, jest totalnie na opak. Lot jest o wiele pewniejszy niż np. podróż autem. Katastrofy lotnicze, w których śmierć ponoszą rodacy, zdarzają się rzadko, a każdego roku na drogach umierają setki podróżnych.

Autor: cliff1066
Obawa przed unoszeniem się w powietrzu jest generalnie rzeczą przyrodzoną, wszakże człowiek nie został zaprojektowany, by szybować w przestworzach. Pionierski lot odbyto zaledwie 110 lat temu! Przez przeszłe tysiąclecia człowiek zerkał zazdrośnie na ptaki i śnił o locie. Wyraźnie można to dostrzec w legendzie o Ikarze.

Lot może prowokować lęk także dlatego, bo wypadki lotnicze najczęściej oznaczają koniec życia wszystkich pasażerów. Są jednakże instrukcje od znawców, które dają solidną szansę przeżycia w czasie niektórych wypadków.

samolot

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Należy zaznaczyć to wprost – nie powinno się bać samolotów. Samolot jest obecnie najlepszym medium transportu, dzięki któremu możemy w krótkim czasie dostać się nawet w odległe części globu. Sporą wadą są koszty biletów na lot, jednakże można nierzadko natrafić na tanie loty w promocjach. O ile masz sporo szczęście, może trafić na ofertę za pieniądze bardziej przystępne od tych, które trzeba wyłożyć na podróż autobusem.

Żeby nie oczyścić sobie doszczętnie portfela kupując bilety, należy często wchodzić witryny sieciowe przedsiębiorstw lotniczych, które mają w ofercie tanie loty. Idealne promocje zazwyczaj trwają chwilę, zatem trzeba logować się na witryny WWW nawet kilka razy dziennie. Mieszkańcy Polski są znani z tego, że uwielbiają łapać dobre promocje, zatem konkurencja jest znaczna.

Warto zawsze pamiętać, by przeglądać dogłębnie regulamin oferty. Wiele agencji samolotowych, które sprzedają tanie loty, oszukuje różnymi kruczkami. Czasem może się okazać, że gratka wcale nie jest tak korzystna, na jaką wyglądała.http://www.autolawety.pl/ tło