Kobieta na zakupach, czyli w jaki sposób odpowiedzialnie dysponować pieniędzmi

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Kobieta na zakupach, czyli w jaki sposób odpowiedzialnie dysponować pieniędzmi

Niekiedy sądzi się, że kobieta w czasie zakupów nie ma żadnych zahamowań i jest w stanie wydać ostatnie pieniądze na następny element garderoby. Oczywiście, jest to bardzo duża przesada, ponieważ nie każda z pań jest ich wielką miłośniczką, niemniej jednak dużo z nich ma problemy z kompletowaniem odpowiednich zestawów, a tym samym też z wyborem idealnych ubrań do okazji. Jak w takim razie robić zakupy, aby mieć pewność, że kupione ubrania będą faktycznie wykorzystywane? Jak rozsądnie wydawać środki i budować własną garderobę?

moda kobieca

Autor: Wen Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, dobrze jest przejrzeć swoje ubrania i wyrzucić lub oddać te, w jakich się nie chodzi. Zasada jest prosta – jeżeli czegoś nie włożyło się przez ostatni rok, nie włoży się tego nigdy więcej, tym samym można się bez żalu tego pozbyć. To samo dotyczy ubrań za małych, za dużych lub zniszczonych. Po wstępnej selekcji, będzie się wiedziało, czego w garderobie brakuje.Warto wyznawać zasadę, że nie liczy się ilość, ale jakość, jak ceneolokalnie. Z tego względu, zdecydowanie lepiej jest mieć w szafie wyłącznie parę sztuk odzieży, ale za to klasycznej, idealnie dopasowanej, wykonanej z najlepszych materiałów, niż całe hałdy ubrań, które po pierwszym praniu są już zniszczone. W dodatku, należy inwestować w markowe sukienki o tradycyjnym kroju i barwie, jak przykładowo osławiona „mała czarna” wymyślona przez ikonę świata mody – Coco Chanel.

garderoba

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Posiadając je w swojej szafie ma się pewność, że żadne wyjście, przykładowo na przyjęcie bądź do teatru, nie będzie zaskakujące na tyle, żeby od razu pójść do sklepu i kupować sukienki na tę okazję . Sklepy markowe gwarantują doskonałe wykonanie i materiały świetnej jakości, z tego powodu również jeśli sukienka (zamów szara sukienka z koronki – MERG) jest kosztowna, będzie służyła latami. Dość cenione są też ubrania marki Sandwich (zobacz przykłady do wpisu), odznaczające się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Jakość idąca w parze z interesującym i modnym designem to pewność sukcesu.

Produkty tej firmy można w Polsce kupić na przykład w sklepach internetowych. Przed wyjściem na zakupy można wykonać listę elementów, jakie są konieczne. Nie należy przy tym kupować ubrań myśląc o schudnięciu – nie ma się pewności czy wówczas będą pasowały. Tworzywo zawsze musi być dobrej jakości, a kolorystyka powinna być przystosowana do posiadanego typu urody.