Z jakiej przyczyny trzeba na wakacje wybrać się w krajowe góry?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Z jakiej przyczyny trzeba na wakacje wybrać się w krajowe góry?

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszakże tylko nieliczne państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Naturalnie, można pokusić się o wyjazd zagraniczny, lecz zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – skłaniamy do pozostania w kraju. Sposobność ku temu zapewnia nam coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. Dziś, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Cały czas powstające nowe odcinki dają nam możliwość wygodnych podróży. Do odwiedzin polskich zakątków skłonić nas również mogą niezbyt wysokie ceny. Polska jednak stale wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może czas skończyć z rutyną, zapomnieć o przyzwyczajeniach, tłumach na plaży i postawić na polskie góry? Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry są piękne, ale jednak tylko w Tatrach znajdziemy się bliżej nieba.Wspaniałe widoki, jakie zapewniają nam trasy górskie, cudowny klimat, jak również pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to recepta na udany urlop. Wielkie wrażenie robi na nas obraz ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest gorąco i słonecznie. Bystre strumyki zachęcają do kąpieli, a pachnąca łąka by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to głównie obcowanie z naturą.

Zwiedzając różne zakątki kraju nieustannie próbujemy tamtejszych przysmaków, a dotychczasowe menu zastępujemy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje chorwacja wakacje 2022 w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Proponujemy więc aby już w najbliższych dniach rozpocząć poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy też w wytwornym, przepełnionym atrakcjami hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014 (góry dla każdego), a ujrzymy imponującą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.