Sport to prawdopodobnie samo zdrowie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Sport to prawdopodobnie samo zdrowie

Różne są motywy uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Bieganie, basen, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i troskę o sylwetkę. Zaś przyjemność to zasadniczy powód uprawiania piłki nożnej czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, istotne by systematycznie się ruszać. Musimy tylko wybrać taką, która da nam najwięcej radości.

Trening czyni mistrza

Dziś w każdej, większej miejscowości zachęca nas również do aktywności fizycznej wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeśli odpowiada nam ta forma ruchu, wybierzmy na początek odpowiedni, adekwatny do naszych możliwości. Natomiast jeżeli ćwiczenia siłowe mamy zamiar wykonywać w domu, należy pomyśleć o ławce siłowej, dzięki której popracujemy nad umięśnieniem i zwiększeniem siły. Znajdziemy ją np. w sklepach internetowych, wpisując w wyszukiwarce frazę: ławka do ćwiczeń – .

sport-shop:

Źródło: Sport-shop.pl

Stan nieważkości

Pływanie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych sposobów na utrzymanie kształtnej sylwetki. Jeśli nudzą nas ćwiczenia pod okiem trenera w siłowni, a zależy nam na gimnastyce, która rozwinie i wzmocni wszystkie grupy mięśniowe, postanowienie o udaniu się na pływalnię będzie idealnym pomysłem.

W chwilach gdy przesiadujemy długie godziny w pozycji siedzącej, narzekamy na bóle krzyża, już po kilku sesjach na basenie zauważymy konkretną poprawę. To nic, że od dawien dawna nie mieliśmy do czynienia ze sportem, czy zmagamy się z dodatkowymi kilogramami – kontakt z wodą to same plusy, czego przejawem jest poprawa humoru po każdym wyjściu z wody.

Jeśli zaciekawił Cię opublikowany na tej stronie artykuł, bez wahania przeczytaj jeszcze towarzyszące informacje (http://www.studiotanca.pl/nauka-baletu-w-domu-online/) – one także są warte zainteresowania.

Nie zapominajmy tylko by przed wizytą na basenie, zaopatrzyć się w okulary do pływania (porównaj ofertę), które zabezpieczają oczy przed chlorowaną wodą

sport

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

a także umożliwiają lepsze widzenie w chwili nurkowania.

Chodź, biegaj i licz

Jogging, Nordic Walking, codzienny spacer z psem. Czy rozmyślałeś nad tym, ile kroków zrobiłeś każdego dnia? Krokomierz pozwoli uzyskać odpowiedź na to pytanie, a przy tym zachęci do uprawiania aktywności sportowej. Aby chodzić czy biegać niepotrzebne są nam przebyte kursy czy specjalistyczne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, ”oddychające” ubrania i ruszamy w trasę! Bo przecież chodzi o to, żeby nie stać w miejscu – i w życiu i w sporcie.