Czy język litewski jest przydatny jako kolejny?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czy język litewski jest przydatny jako kolejny?

Znasz angielski, ale chcesz mówić w jeszcze jednym języku? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, bo języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na siłę kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Jest ci blisko do jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: fascynację czy rozsądek? Można podjąć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i inne pomoce, lecz czy warto uczyć się języka, którego nikt już nie używa?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, nie muszą się przecież wykluczać, można przecież interesować się danym krajem i uczyć się danego języka, z myślą o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia na pewno język koreański (naucz się łacińskiego). Nie jest tak popularny, jak na przykład chiński czy japoński, lecz daje ciekawe możliwości. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z pracownikami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy zyskać więcej, posługując się ich ojczystym językiem. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliżej? Nie warto sięgać jednak po języki z naszej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz wypróbujmy coś trudniejszego. Litwa, choć bliska Polsce, tak naprawdę ma zupełnie inny język.

Można powiedzieć, że język litewski – http://www.nowkom.pl/tlumaczenia-jezyk-litewski.html – (naucz się macedońskiego) jest jednym z trudniejszych na świecie.

Jeżeli masz zamiar zgłębić taki temat dokładniej i chcesz zbadać zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w tekście artykułu, który jest w tym miejscu.

W tej klasyfikacji, z krajów europejskich śmiało może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski wlicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W Polsce znajdziemy książki i słowniki do nauki języka litewskiego. Dobrze też, z racji niedużej odległości jeździć tam i podnosić swoje kompetencje językowe w realnych sytuacjach. Znacznie niedocenianym językiem jest język macedoński. Warto się nim zainteresować , choćby patrząc na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce naukowe dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są imponujące, lecz warto podjąć trud.