Czy język litewski jest przydatny jako kolejny?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czy język litewski jest przydatny jako kolejny?

Znasz angielski, ale chcesz mówić w jeszcze jednym języku? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, bo języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na siłę kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Jest ci blisko do jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: fascynację czy rozsądek? Można podjąć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i inne pomoce, lecz czy warto uczyć się języka, którego nikt już nie używa?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, nie muszą się przecież wykluczać, można przecież interesować się danym krajem i uczyć się danego języka, z myślą o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia na pewno język koreański (naucz się łacińskiego). Nie jest tak popularny, jak na przykład chiński czy japoński, lecz daje ciekawe możliwości.

Opublikowana na tej podstronie kwestia jest według Ciebie warta uwagi? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zobacz dodatkowo więcej w opracowaniu (https://www.transcomp.pl/)!

Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z pracownikami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy zyskać więcej, posługując się ich ojczystym językiem. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliżej? Nie warto sięgać jednak po języki z naszej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz wypróbujmy coś trudniejszego. Litwa, choć bliska Polsce, tak naprawdę ma zupełnie inny język.

Można powiedzieć, że język litewski (naucz się macedońskiego) jest jednym z trudniejszych na świecie. W tej klasyfikacji, z krajów europejskich śmiało może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski wlicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W Polsce znajdziemy książki i słowniki do nauki języka litewskiego.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link jak działa karta multisport, a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię niesamowicie zaciekawią.

Dobrze też, z racji niedużej odległości jeździć tam i podnosić swoje kompetencje językowe w realnych sytuacjach. Znacznie niedocenianym językiem jest język macedoński. Warto się nim zainteresować , choćby patrząc na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce naukowe dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są imponujące, lecz warto podjąć trud.