Czy uczenie się języka koptyjskiego musi być rzeczywiście tak ciężkie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czy uczenie się języka koptyjskiego musi być rzeczywiście tak ciężkie

To nie będzie artykuł o językach obcych używanych przez obce cywilizacje , choć oceniając uczciwie, jaką skalę trudności prezentują niełatwo uciec od wrażenia, że mamy do czynienia teraz z czymś niecodziennym. W niniejszym artykule pomówimy o niecodziennych językach obcych, główni bohaterowie to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie krótko, zwięźle i na temat. Rozpocznijmy od japońskiego. Na samą myśl włosy stają dęba i słusznie, bo tego języka nie da się szybko opanować. To nie zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, wielkie wyzwanie i ciężki obowiązek.

Zbliżone informacje znajdują się tu – więcej zobaczysz na stronie, którą również warto zobaczyć. Oczywiście jeżeli omawiana kwestia jest według Ciebie godna uwagi.

Niemniej, da się go zrozumieć. I warto, gdyż japońska gospodarka jest niezwykle prężna, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język jak chiński, lecz jego nauka przyniesie nam dużo dobrego. Lepiej nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas długa nauka języka japońskiego. Musimy być cierpliwi, by przejść ten niezbędny etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.

Lepiej Ci pójdzie z nauką języka kazachskiego (oryginalny język japoński), choć słowniki czy różne inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są szeroko dostępne. Najlepiej ucząc się tego języka znać rosyjski, gdyż w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych do nauki kazachskiego. Warto wiedzieć, iż kazachski to w Kazachstanie dopiero drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli marzy się nam egzotyka to polecamy język khmerski lub język koptyjski (nauka języka koptyjskiego). Brzmi nieźle , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to trudny język, musisz wykazać się dużą determinacją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest bardzo niewiele). Nauka koptyjskiego to propozycja dla ludzi naprawdę wytrwałych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to nie ma podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że uwielbiasz wyzwania, to nauka tego języka jest na samym szczycie tej kategorii.