Nordic walking dla średnio-zaawansowanych – wyjście na lepsze życie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Nordic walking dla średnio-zaawansowanych – wyjście na lepsze życie

Jak dużo innych trendów, tak też moda na nordic walking przywędrowała do kraju z zachodu. Jest to specyficzna odmiana marszu, wykorzystywana do rekreacji. Od zwykłego chodu różni się wykorzystaniem specjalnych kijów, dzięki którym marsz wygląda odmiennie niż zwykle.

Przez to z kolei, że styl chodu jest inny, nordic walking ma dużo lepsze działanie na ludzki organizm. Dzięki takiej technice marszu można wyrobić sobie wiele partii mięśniowych. Część mięśni, jak na przykład mięśnie brzucha, podczas marszu zachowują się zupełnie inaczej niż podczas zwykłego spaceru. Miłośników takiej formy spędzania czasu widuje się aktualnie bardzo często, są w sumie w każdym dużym mieście. Co na pewno jest spostrzeżeniem pozytywnym – nordic walkingiem zajmuje się o wiele więcej ludzi starszych niż młodych. Seniorzy ogromnie cenią sobie tę metodę spędzania wolnych chwil, zwłaszcza że mogą dzięki temu mieć dobrą kondycję fizyczną.

EkwipunekJedynym sprzętem koniecznym są kije. Kije do nordic walking występują w wielu zróżnicowanych typach i formach, zależnie od zastosowania. Przy wybieraniu kijów należy brać pod uwagę na pewno swój wzrost i to do tego dobierać długość , kształt kijków i wskazówki specjalistów. Kije występują w dwóch najważniejszych wersjach: składanej, która jest o wiele łatwiejsza w przenoszeniu i generalnie w transporcie, oraz wersja nieskładana, która też ma swoje zalety. Ta druga odmiana dzięki brakowi mechanizmu składania jest o wiele bardziej wytrzymała i odporna. Z obuwia powinny być najlepsze na start standardowe buty do treningu, które zobaczysz na tej stronie: .

Jaki sposobem kupić odpowiednie kije?
Jak już było wspomniane, kije dopasowuje się w pierwszej kolejności do wzrostu. Reszta czynników jest w sumie kwestią upodobań. Ponadto ogromnie ważne jest, by nabywać tylko kije stworzone do nordic walking. Istnieją bowiem inne kijki jak na przykład trekkingowe lub narciarskie i można je pomylić.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu jak zmierzyć gwint calowy i przeglądaj nawet bez końca następne fachowe wątki.

Tymczasem ich zasada funkcjonowania jest odmienna. Kije profesjonalne posiadają wymienne końcówki przeznaczone na rozmaite podłoża. Odpowiednie kije dobrze układają się w dłoniach, posiadają rękojeść pasującą do dłoni oraz trwałe uchwyty. Do takiej formy chodu warto także mieć właściwe obuwie, które także będzie chroniło przed zmiennymi warunkami na zewnątrz.