Obuwie wizytówką każdego mężczyzny. Kim jesteś według swoich butów?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Obuwie wizytówką każdego mężczyzny. Kim jesteś według swoich butów?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są dzisiaj bezwzględnie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich troski o ciało oraz odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są bezwzględnie stosownie dopasowane buty.

buty sportowe

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą być one przystosowane przede wszystkim do okazji, na którą się je zakłada. Przykładowo, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, zwyczajnych spotkań towarzyskich lub uprawiania sportu, jednak nie można ich zakładać do eleganckiej restauracji, w jakiej obowiązuje odpowiedni strój lub do biura, jeśli firma wymaga konkretnego dress codu.

Zachwyca Cię tego rodzaju tematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję (www.sport-dog.pl/) pokrewnych artykułów, gdyż one z pewnością również okażą się godne Twojego zainteresowania.

Niemniej, buty męskie są obecnie sprzedawane w dosyć bogatym asortymencie, dlatego niezależnie od okazji, z pewnością będzie się w stanie znaleźć coś rzeczywiście stosownego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może wygodne adidasy nike ?

Po pierwsze, należy pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to wielkie znaczenie w przypadku pantofli, jakie wkłada się do eleganckich ubrań. Ich precyzyjne wypastowanie to rzecz jasna konieczność. Tym sposobem staną się one doskonałym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe także powinny być regularnie czyszczone. Na szczęście oferowany jest szereg specyfików, jakie upraszczają zachowanie czystości w tym przypadku. Dużo butów można bez kłopotu wyprać w pralce, jednak zanim wykona się taki krok, wpierw należy sprawdzić metkę obuwia, na jakiej najczęściej znajdują się odpowiednie wskazówki dotyczące czyszczenia.

pary butów nike

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna powinien troszczyć się o swoje buty i posiadać w szafie przynajmniej jedną parę butów bardziej eleganckich, które przydają się w czasie uroczystych okazji. Dość istotne jest także odpowiednie przechowywanie butów, gdyż dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są zawsze trendy, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak błyskawicznie, trzeba inwestować w obuwie najwyższej jakości, też jeśli jego cena będzie dość wysoka. Tak odpowiednie buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem mają szansę posłużyć przez naprawdę wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niska. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup butów zrobionych na specjalne zamówienie u utalentowanych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, jednak z drugiej strony bardzo opłacalna.