Jakie obrączki ślubne nabyć? Omówienie ich wersji oraz kilka porad przydatnych przy wyborze.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jakie obrączki ślubne nabyć? Omówienie ich wersji oraz kilka porad przydatnych przy wyborze.

Dobór obrączki ślubnej jest jednym z najistotniejszych wyborów wiążących się z przygotowaniami do ślubu. Jest do decyzja w większości przypadków na całe życie. Obrączki powinny być nie tylko wytworne i estetyczne, ale zwłaszcza – wyjątkowo trwałe.

na ślubie

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy, podczas gdy obrączki ślubne wykonywało się wyłącznie z żółtego złota, bezpowrotnie ustąpiły. Na obecną chwilę dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z nich, najbardziej znanym, są obrączki złote. Złoto kojarzyło się kiedyś z żółtym odcieniem i błyskiem. W jubilerstwie jednakże, do czystego, żółtego złota, dorzuca się domieszki innego rodzaju metali, co sprawia, że jest twardsze i trwalsze. Obrączki z białego złota są następnym znanym wyborem. W rzeczywistości, białe złoto zdobywa się przed dołożenie do złota żółtego niklu i cynku, od czasu do czasu – srebra i palladu. Białe złoto ma swoim kolorem kopiować droższą i w większym stopniu lubioną platynę. Kolor białego złota jest szary, z łagodnym, żółtawym połyskiem. Istotna porada dla alergików – białe złoto zawiera dodatek niklu, który często rodzi uczulenia. Można też pomieszać barwy i wykonać obrączki dwukolorowe czy trzykolorowe (biżuteria AZUR). Dobiera się ze sobą przede wszystkim 3 kolory : białe złoto, żółte oraz czerwone – z domieszką miedzi i cynku. Szczególnie obrączki dwukolorowe są atrakcyjne, możemy przy pomocy zestawienia ze sobą dwóch kolorów, nieraz dodaniu kamienia otrzymać na prawdę powalający efekt. Ważne, żeby przed zakupem sprawdzić, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Próba złota określa zawartość złota w 1000 gramach stopu oraz może być formułowana na kilkanaście rodzai. To, czy wyselekcjonowana przez Ciebie obrączka, będzie służyć Ci nieco lat, lub całe życie, uzależnione jest w dużej mierze od próby złota, z jakiego jest wykonana.

obrączki ślubne

Autor: Seth Lemmons
Źródło: http://www.flickr.com
Złoto wysokiej próby jest doceniane przez ekspertów złotej biżuterii i adoratorów luksusu, ale nie jest stosownym materiałem na obrączki ślubne. Powód jest prosty – im wyższa próba, tym złoto inwestycja w złoto bardziej miękkie i mniej trwałe. kiedy marzy Ci się zakup oryginalnych, wyjątkowych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do których zrealizowania użyto więcej niż jednego typu złota. W takim wypadku obrączki dwukolorowe będą wspaniałym wyborem.