Jak dopasować odpowiednią koszule? Które reguły powinniśmy znać, by kupowanie koszuli było bardziej proste?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak dopasować odpowiednią koszule? Które reguły powinniśmy znać, by kupowanie koszuli było bardziej proste?

Wydawałoby się, iż moda jest zarezerwowana dla pań i rzeczywiście najczęściej jest tak, iż to żony wybierają i kupują mężom ubrania. Natomiast istnieje sporo panów, jacy sami muszą albo też po prostu chcą zadbać o własny wspaniały wygląd. Często panowie sami tak naprawdę wiedzą co lubią oraz w jakich rzeczach czują się swobodnie oraz wygodnie. Jednak dopasowanie sobie stroju bardziej eleganckiego to zdecydowanie cięższe zadanie aniżeli stroje na co dzień. Warto więc poznać parę rad dotyczących wyboru na przykład idealnej koszuli.

koszula

Autor: heimdall
Źródło: http://www.sxc.hu
Pierwszą rzeczą jest rozmiar, który możemy podzielić na dwa jego typu, chodzi o rozmiar kołnierzyka jak i rozmiar naszej koszuli. Ważne jest by kołnierzyk był blisko szyi. Natomiast zadbajmy o to by mieć trochę luzu, by było możliwe włożenie palca pomiędzy kołnierzyk a szyję. W jaki sposób poznać rozmiar kołnierzyka? Trzeba zmierzyć obwód szyi i powiększyć ten wynik o około 1-2 centymetry. Kolejny pomiar, czyli rozmiar samej koszuli określamy patrząc na wzrost. W sklepach dostępna jest tabela rozmiarów, na której podstawie znając oba wymiary, będziemy w stanie wybrać właściwą koszulę. Trzeba również pamiętać, iż dobra koszula uzyskuje swój ostateczny rozmiar po trzecim praniu. Z tego też powodu droższe koszule mają lekko zaniżoną numerację. Sprawdź na stronie modelowane / slim.

Gdy mowa o kroju, to należy zadbać o to, by przylegała ona dosyć blisko ciała, lecz

koszula

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

powinno się czuć swobodnie. Wyróżniamy trzy główne rodzaje krojów. Nazewnictwo może rzecz jasna zmieniać się, w zależności od danej marki. Pierwszy typ – custom fit, jest bardzo standardowy. Powinien w teorii pasować na wszelkie rodzaje męskich sylwetek. Jednakże w praktyce różnie z tym bywa i dobrze jest tego typu koszulę sprawdzić aby samemu się przekonać. Typ regular fit, jest to klasyczny krój nieposiadający wcięcia w talii. Dla osób o regularnej budowie ciała, jak też dla tych z dużym brzuchem. Natomiast koszule męskie slim fit, to węższy krój, dobry dla osób o szczupłej sylwetce.

Spore znaczenie ma to jaką długość mają rękawy oraz również długość mankietów. Rękaw musi kończyć się za nadgarstkiem oraz wystawać około 1 centymetr z rękawa od marynarki. Istnieją dwa typy mankietów. Pierwszy jest z zapięciem na guziki, to wersja zdecydowanie w mniejszym stopniu formalna.

Interesujący wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie klasyczna torebka, którą tutaj odnajdziesz, też jest coś wartościowego.

Drugi typ to wersja zapinana na spinki do koszuli (zobacz na stronie ). Są one bardzo formalne oraz o wiele bardziej eleganckie.