Jak wygląda sezonowość w handlu detalicznym, czy warto korzystać z promocji butów i ubrań

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak wygląda sezonowość w handlu detalicznym, czy warto korzystać z promocji butów i ubrań

Właściwe planowanie zakupów może niekiedy dać sporo oszczędności. W pierwszej chwili pewnie sporo klientów zapyta się, jaka jest różnica w tym, w jakim czasie się co kupuje. W końcu ogromna ilość sklepów sprawia, że pozornie wszystko, co się zechce zakupić będzie do znalezienia. Zostaje jednak pytanie, ile trzeba będzie za to zapłacić, oraz czy faktycznie za każdym razem można będzie znaleźć to, co się szuka. Przykładowo w przypadku odzieży panuje duża sezonowość, uzależniona od pory roku. Latem w sklepach panują głównie letnie ubrania, koszulki i spodenki, za to zimą grube płaszcze, czapki, szaliki i rękawice.

ubrania

Autor: MagiaSzafy.pl
Źródło: MagiaSzafy.pl
Są rzecz jasna sklepy które mają stałą propozycję, na przykład ze spodniami czy swetrami, a także galanterią skórzaną typu saszetki, paski i portfele skórzane, lecz w sezonowych widać bardzo wyraźnie podział na kilka sezonów. I będą za tym również szły ceny, bo z reguły na koniec jakiegoś sezonu, kiedy nadchodzi kolejna pora roku, organizowane są różnorodne promocje, na których da się wiele ubrań zakupić znacznie taniej – rękawice.

Sezonowość jest także bardzo widoczna w obuwiu. Tu również dominują pory roku, i asortyment będzie się zmieniał w zależności od miesiąca. Interesujące jest to, że z jakiś powodów czas wystawiania do sprzedaży butów na dany okres czasu jest coraz bardziej oddalony od czasu, gdy te buty dziecięce the north face rzeczywiście będą potrzebne. Często widzi się bowiem, że już w pierwszych tygodniach listopada, kiedy nikt jeszcze nie będzie myślał o śniegu, półki będą pełne

ubrania

Autor: Axami
Źródło: Axami

kozaków, śniegowców oraz ciepłych trzewików – sprawdź szczegóły.

A na początku stycznia, gdy właśnie rozpoczyna się zima i trwać będzie przez kilka następnych miesięcy, już planuje się wyprzedaże tego asortymentu.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zachęcamy w takim razie do kolejnej strony – po prostu naciśnij to kolorowe soczewki i przenieś się do naszego serwisu.

Podobnie będzie z sezonem letnim, tu na przykład sandały dziecięce birkenstock zakupić będzie można już na początku maja, za to w wakacje, gdy jednak ktoś będzie chciał sobie kupić jaką parę, będą już buty na jesień. Jednak dużą zaletą tego typu działań jest to, że podczas tych wyprzedaży i promocji można czasami trafić na ubrania i buty rzeczywiście dużo tańsze.